Radio
Online
Повiдомити новину

АМУ підтримує ініціативу щодо законодавчого закріплення статусу ОТГ за малими містами

Асоціація міст України свого часу виступала з пропозицією щодо надання містам районного значення статусу ОТГ і сьогодні вітає цю ініціативу та висловлює підтримку.

Нині на Рівненщині міста районні центри потерпають від того, що села не бажають об’єднуватися з містом, хоча за методикою об’єднання, та  рекомендаціями щодо створення ОТГ – правильно укрупнювати міста, і розвивати сільські території. Подібну ситуацію наразі спостерігаємо у Здолбунові, Корці, Березному, Сарнах, Костополі – розповів консультант з правових питань Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ Василь Курилас.

Нагадаємо, 18 червня на Дні Діалогу з владою в рамках XV Українського муніципального форуму В.Гройсман, виступаючи перед головами громад, наголосив на необхідності підтримки малих міст і визначив потребу, аби районні центри і міста районного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад. «Ми це зробимо, щоб вони на власному досвіді побачили, що таке децентралізація. Ми змотивуємо їх об’єднуватися і стати сильнішими», - сказав Глава Уряду. Учасники XV Форуму активно підтримали пропозицію, яка сьогодні реалізувалася в ініціативі щодо розроблення відповідного законопроекту.    

Також Прем’єр-міністр дав доручення Мінрегіону та Мінфіну розробити механізми цільової підтримки малих міст і міст районного значення з державного бюджету.

 Читати більше про День діалогу на XV Українському муніципальному форумі в Одесі.

За матеріалами АМУ. 

Читайте також: