Radio
Online
Повiдомити новину

Знизять тариф на опалення: які платіжки чекають на рівнян незабаром? (ВІДЕО)

Пережити наступну зиму в теплі... і в боргах. У Рівному гостро постало питання тарифів на тепло та гарячу воду. Уряд перевів стрілки на місцеву владу, останні ж викручуються як можуть. Тож за якими цінами грітимуть населення цього сезону - у сюжеті Іванни Власюк.

У Рівному під стінами облдержадміністрації відбувся мітинг. Місцеві політики та активісти зібралися закликати владу розпочати діяти, а не лише пустословити. Напередодні голова ОДА Віталій Коваль, у себе на сторінці в "Фейсбук" заявив, що рішення міськвиконкому та міського голови щодо підвищення тарифів на теплопостачання - ганебне. Тож запросив міську владу на нараду, аби обговорити тарифоутворення у місті.

"Я сьогодні йду на зустріч і маю донести позицію, що ми не можемо і не дозволимо за кошти платників податків платити серйозну ціну за помилки і промахи уряду. Який вчасно не підготував опалювальний сезон, який вчасно не закупив газу, який не дозволяє українським містам купувати газ за дешевими цінами," - каже міський голова Рівного Олександр Третяк.

Нагадаємо, цьогоріч уряд переніс відповідальність щодо тарифоутворення з своїх плечей на плечі місцевої влади. У Рівному місцева влада не прийняла запропонований теплопостачальною компанією тариф 3700 гривень, а після ініційованого Віктором Шакирзяном секретарем міської ради, депутатського дня - тариф знизили на тисячу гривень. За його словами прийняли такий тариф, аби вчасно розпочати опалювальний сезон. Втім, зараз продовжуватимуть боротьбу за зниження цін у платіжках рівнян - саме тому зареєстрували новий проєкт рішення.

"Був поданий проєкт рішення на призупинення рішення виконкому. Він буде прийнятий обов'язково, сподіваюся він буде позитивний. Бо депутати налаштовані, щоб компенсувати частину понесення цих платіжок, і після того буде ще один виконком, на якому вже буде затверджено і розписано скільки буде місто компенсувати саме для населення," - каже секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Ситуація з тарифами в Україні складна. Адже в уряді українців запевнили, що тарифи на опалення не будуть підвищуватися до кінця опалювального сезону. І навіть альтернативу запропонували для місцевої влади - меморандум, в якому включили систему компенсаторів. Аби місцева влада не вдавалася до підвищення тарифів, їй гарантували додатково спрямувати 4% податку на доходи фізичних осіб.

"По який причині на двох надважливих зустрічах АМУ і підписання угод, перша яка стосувалась питної води, а ви знаєте, що в нас є проблема. І на підписання або схвалення тексту Меморандуму не було чотири міста - і серед них є Рівне. СТИК І зараз ми стоїмо під питанням отримання компенсації ПДФО, які можливо 60 мільйонів прийде в бюджет, а може і не прийде," - каже народний депутат України Олександр Ковальчук.

Одним із міст, яке підписало цей меморандум - є Львів. За словами Андрія Садового, збільшення ПДФО для міст на 4% з 2022 року не покриє усіх видатків. Львів компенсовує різницю тарифу з міського бюджету, а це приблизно мінус 500 мільйонів гривень. За словами міського голови Рівного, задля втримання тарифу лише силами міського бюджету, з нього доведеться витратити близько 300 млн грн.

"Ну не можна економічно обґрунтовано сьогодні на рівні тих тарифів, які пропонуються -1,9 і віддати з міста у весь бюджет розвитку. Тобто по цій пропозиції ми маємо практично увесь наступний рік забути про ремонт доріг, освітлення і розвиток міста," - апелює Олександр Третяк.

Обговорювали чиновники як зменшити тариф - понад дві години. На ній були присутні і голови ОСББ, кожен з них міг висловити власну думку і внести свою лепту, один з них Євген Пупишев.

"Те, шо ви говорити 4% ПДФО всі ми дуже добре розуміємо, що це я ФО, я фізична особа, я буду платити свої грошей, не зараз , а в 22 році. Ви зараз що робите? Ви будете з своєї кишені дістаєте ці гроші, чи ви?" - каже  голова ОСББ "Ювілейна, 3" Євген Пупишев.

А деякі присутні - емоцій не стримували.

Менше з тим, голова ОДА наполягав на тому, що місто з бюджету має компенсувати різницю з бюджету, а потім отримати допомогу від держави.

"Міська влада зараз змушена знайти з своєї сторони знайти ресурс, а він є, нагадаємо, що це 4% ПДФО - орієнтовно аж 90 млн гривень. І частково можна на цей рік урізати бюджет розвитку," - каже голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Після емоційної розмови чиновники дійшли до того, що зберуться ще раз і спільно напрацюють методи компенсування тарифу.

"Ми маємо зараз зрозуміти для себе, що ми за населення. Ми все-таки переживаємо і хочемо зробити, щоб цей тариф був відповідний, і ці платіжки ніколи не лякали. Пропозицій дуже багато - це все треба зібрати в один колектив і прийняти одне розумне рішення," - каже Віктор Шакирзян.

Про те, які платіжки чекатимуть на рівнян цього опалювального сезону і хто насправді турбується про мешканців міста дізнаємося вже 21 жовтня, на сесії міської ради. 

Читайте також: