Radio
Online
Повiдомити новину

Здолбунівські депутати просять Юлію Тимошенко вгамувати обласний осередок "Батьківщини" на Рівненщині (ВІДЕО)

Розправа над колегою. Вперше на Рівненщині депутата хочуть позбавити мандата. У немілість політичній силі, якій присвятила 17 років, потрапила секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула. На конференції обласного осередку ВО "Батьківщина" її звинуватили у порушенні партійної та фракційної дисципліни. Простіше кажучи, депутатка голосувала не так, як казала фракція. Наш Вадим Мороз з'ясував деталі цієї історії.

Валентина Капітула займає посаду секретаря міської ради Здолбунова. Її кандидатуру депутати підтримали одноголосно. До міської ради 8-го скликання жінка пройшла під прапорами політичної сили Батьківщина. Цій партії віддала 17 років життя. Політичних вподобань не змінювала з 2005 року. Втім Валентину Капітулу вирішили позбавити депутатського мандату та випроторити із міської ради. Цей процес розпочали на конференції обласної партійної організації ВО "Батьківщина" 25 вересня. Офіційна причина порушення партійної і фракційної дисципліни.

Основним аргументом було те, що для Капітули головне посада, головне робота і зовсім не головне депутатство. Тому що, пропозиція ідіть з посади і залишайтесь депутатом і голосуйте так, як нам треба - мене трохи вразила, чесно скажу вам, - секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула.

Валентина Капітула неодноразово голосувала врозріз фракції Батьківщина в Здолбунівській міській раді. Усі протоколи із таким самоуправством зібрав голова фракції Олег Дацюк. Він же ж фактично й ініціював процес позбавлення депутатського мандату колеги.

Будь ласка, скажіть, чому так сталося? Нам всім. Ми хочемо знати, чому так сталося. - Я ще раз пояснюю, це внутрішньополітична ситуація, внутрішньофракційна. Я коментувати ситуацію не збираюся. А від кого йшла ініціатива про відкликання? - Я не забов'язаний вам відчитуватися за те, що відбувається у нас у фракції і в партії. Ви такі цікаві, - депутат ВО "Батьківщина" Олег Дацюк.

Валентина Капітула із депутатсвом прощатись не бажає. Пояснює, деякі рішення, як секретар, готувала самостійно, по деяких була співавтором, відтак голосувати проти них не могла, навіть якщо цього вимагала фракція.

Я не зможу себе забезпечити матеріально навіть якщо я піду з цієї посади в даний час і я рахую, що за мене голосували депутати, за мене голосували виборці і я пройшла не по списку, я пройшла, тому що у територіальному окрузі набрала найбільше голосів і як це буде виглядати зараз, що те, що мені довірили, від того я відмовляюся, - секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула.

Аби залишити діючого секретаря на посаді та з депутатським мандатом, депутати міської ради Здорлбунова проголосували за звернення до Юлії Тимошенко.

Ми вважаємо, що Юлія Володимирівна зважено прийме рішення разом із політичним своїм керівництвом і все таки дослухається до громади. Так як вона завжди каже, що потрібно чути кожного. То хай почує і Здолбунівську громаду також, - міський голова Здолбунова Владислав Сухляк.

Та вочевидь таке звернення результату не принесе. Процес відкликання депутата розпочато і зупинятись в обласному партійному осередку Батьківщини не планують. Як не як можливі значні репутаційні ризики. У розмові із нами керівник осередку із Валентиною Капітулою уже фактично попрощався.

Ми програли вибори на голову міської громади. Ну і наслідком стала як раз, очевидно, якісь домовленості вже з новим головою пані Валентини. Я з повагою ставлюся до Валентини Василівни, без питань. Дякую за довгі роки роботи, - керівник обласного осередку ВО "Батьківщина" на Рівненщині Сергій Євтушок.

Так званий імперативний мандат застосовують на Рівненщині вперше. Він реалізовується по партійній лінії, тобто його ініціюють не виборці, а депутати. Далі протокол конференції обланого осередку надсилається до вищого партійного керівництва. Ті й приймають рішення - відкликати депутата чи ні. Якщо рішення позитивне, то територіальна виборча комісія надає депутатський мандат людині, яка йде наступною у списку. За цим процесом активно спостерігають інші політичні осередки Рівненщини. Якщо Батьківщині все вдасться, то згодом побачимо й інші відкликання депутатів, які розчарували власну партію.

Читайте також: