Radio
Online
Повiдомити новину

Збройні сили України відзначають 30-ту річницю: як солдати загоюють рани після війни (ВІДЕО)

На варті миру. 6 грудня, Збройні сили України відзначають 30-ту річницю з дня свого створення. Хто вони українські воїни, чим жертвують, виборюючи нам мирне життя, та як загоюють воєнні рани, - далі у матеріалі нашої журналістки.

Олександр Некрасов  ще  на початку військових дій на Сході  добровільно підписав контракт із Збройними силами України. Потрапив у 80 окрему аеромобільну бригаду. Воював під Щастям, біля Луганського аеропорту та захищав сумнозвісний 32 блок-пост. Воїн розповідає, у перші дні війни боронити рідну землю  було складно, не лише морально, але й фізично, адже армія в яку він потрапив, була недостатньо укомплектованою, без досвіду та зачасту без правильного керування. 

"З 13 жовтня почався заміс перший. Коли ми потрапили в оточення, і от з 13 числа, протягом двох тижнів, щодня, з ранку до вечора війна. Артилерія, гранатомети, танки у них катались. У нас лише БТР. У нацгвардії були буцефали. Хоча вони там трішки, хоча з них декілька водіїв, декілька екіпажів вони виручали нас класно. Інші поховались по бліндажах які попередньо були викопані технікою, там з потрійним перекриттям, бетонні плити," - розповів ветеран російсько-української війни Олександр Некрасов.

Олександр Некрасов на українсько- російській війні був кілька разів впрдовж 2014 -2019 років. За цей час неодноразово отримував поранення,  відновлювався у різних шпиталях. Позитивний та світлий по життю, затятий і товариський, він мав десятки приводів відмовитись і не їхати більше воювати, але не робив цього, каже, совість не дозволяла. Воїн бачив велику кількість смертей, частина, яких, на його думку, абсолютно безглузда.

"Найскладніше було вивозити трупи звідти. Коли до нас проривались Айдарівці, всі потрапили в засаду. Деяких вивезли відступаючи, люди заживо згоріли в техніці. Тих хто був на землі, сепаратисти викопали й скинули в одну братську могилу. Як нам розповідали розвідники, наша артилерія сильно їм нашкодила. Техніку попідпалювали, артилеристи танки заганяли в поле по координатах. Це були бої за 32 блокпост. Хоча він нікому не був потрібен," - каже Олександр Некрасов.

Війна Олександра Некрасова закінчилась  офіційно лише за документами, однак він досі воює у своїх снах і навіть  в реальному житті. Коли йде вулицями міста, чоловік оглядається, за військовою звичкою, чи, бува, не сидить хто у засідці. Щоб адаптуватись до мирного життя, Олександр проходить лікування у психолога, працює над собою, відвідує курс реабілітації через малюнок і багато інших речей, які дозволяють забути чоловіку про жахіття війни. 

Читайте також: