Radio
Online
Повiдомити новину

За вісім днів лише 14 угод – на Рівненщині продають землю (ВІДЕО)

14 угод за вісім днів. На Рівненщині розпочали продавати землю. З цієї нагоди до області завітав перший заступник міністра аграрної політики та промисловості Тарас Висоцький. Тут зустрівся із головою обласної адміністрації.  Про що говорили, розкажуть наші журналісти.

Від першого липня по усій Україні уклали близько 300 договорів продажу землі на майже тисячу гектарів. На Рівненщині таких угод 14. Саме обговорення ринку землі – головна тема приїзду першого заступника Міністерства аграрної політики та промисловості.

Бачимо, що тенденція навіть знижується. Якщо ми дивилися з цих кількох сотень, то пік  припав на 1-2 липня. Це мабуть люди, які давно чекали і мали термінові потреби. А вчора і в середу взагалі не було ніяких продажів. Зараз вартість гектару 46-50 тисяч, а через кілька років буде до 100. Тому люди не будуть поспішати, - Тарас Висоцький перший заступник аграрної політики та продовольства України

За підсумками наради між першим заступником голови Міністерства, Рівненською ОДА та Всеукраїнською асоціацією громад підписали меморандум про співпрацю. Віталій Коваль каже, це крок до налагодження співпраці між громадами Рівненщини та профільним міністерством.

Взаємодія вже є. Ми сьогодні просто її формалізували. Це і спілкування департаменту агропромислової політики, облдержадміністрації, відповідних структурних одиниць райдержадміністрації з громадами. Питання завжди включається в селекторні наради, в робочі групи, - Віталій Коваль голова Рівненської обласної державної адміністрації

Серед нагальних проблем: визначення меж населених пунктів та вирішення суперечок за землі між громадами. Також Міністерство аграрної політики та промисловості на Рівненщині хоче запустити пілотний проект по відновлення системи водогонів та меліоративних каналів.  

«У нас сьогодні в сфері обслуговування водогосподарського меліоративного комплексу області  знаходиться понад 390 тисяч гектарів меліорованих земель. Ми з вами розуміємо, що нормативний термін експлуатації наших водогосподарських об’єктів на сьогодні вичерпаний. Тобто вони однозначно потребують великих капіталовкладень», - Ігор Мосійчук начальник регіонального офісу водних ресурсів Рівненщини

Серед головних напрямів взаємодії Міністерства та Рівненської ОДА - розвиток аграрного бізнесу, створення умов для залучення інвестицій та виробництв сільськогосподарської продукції.

Читайте також: