Radio
Online
Повiдомити новину

З вірою у диво: історія художниці з Рівного (ВІДЕО)

"Життя наче в казці" Таку назву отримала мистецька виставка Анжеліки Косинської, відкриття якої відбулося цієї неділі у Рівному. Приурочили подію до Міжнародного Дня людей з інвалідністю.

Для Анжеліки Косинської 30 років, проте вона досі залишилась дитиною. У 5-річному віці дівчинка перенесла нейроінфекцію, яка вплинула на все її подальше життя. Проте ані вона, ані її батьки не втрачають мотивацію для розвитку. "Життя як у казці" - саме під такою назвою цієї неділі відкрили виставку картин молодої художниці з Рівного. Марія, мама Анжеліки, розповідає: її донька малює з самого дитинства, але фарбами наважилась спробувати лише у липні цього року. І тепер стіни однієї з рівненських галерей прикрашають десятки її картин.

А таку красу вона з дитинства відчувала. Я їй казала: донечко, намалюй те.А вона мені казала: "Ні, мамо, в мене не вийде". Так вона боялась, що в неї не вийде. Такі страхи, вони в неї є, не дивлячись на її хворобу, вона їх переборює. Вона, як починає робити, вона не зупиняється. Не було ще жодної роботи, яку вона лишила б чи не доробила, - мама Анжеліки Марія Косинська

Батьки Анжеліки розповідають: як би важко їм не було протягом всього життя, та саме донька їх мотивує та надихає. Сама ж художниця про тематику своїх картин каже коротко: пише те, що любить найбільше.

Зиму малювала, Святого Миколая, квіти, - художниця Анжеліка Косинська

Найбільше для Анжеліки подобається зображати у своїх роботах Святого Миколая. Її віра у нього - найщиріша, художниця вважає його своїм другом. Окрім картин, на виставці презентували ще й авторську книгу дівчини у якій вона розповіла про свої найбільші побажання.

Вона каже: "Мама, як ж ми можем помогти? Попросити Миколая, шоб Миколай попросив боженьку, шоб швидше закінчилась війна і прийшов тато її з війни", - мама Анжеліки Марія Косинська

Як кажуть відвідувачі виставки,  відкриття минуло у теплій та родинній атмосфері.

Можу сказати, що це, звичайно, захоплення. Захоплення від талантів дітей, яким дуже непросто жити в цьому світі. Але, знаючи Анжеліку і знаючи її маму, я знаю, що це ще не останнє їхнє досягнення, - відвідувачка виставки Наталя

Підтримати Анжеліку на відкритті її першої виставки вирішили і в Департаменті соцполітики Рівного. Директор  Сергій Черній розповідає: оскільки працюють з такими дітьми, то і з художницею знайомі давно.

Саме особисто ми хочем сьогодні підтримати Анжеліку. Тому що це дійсно талант. Такі діти, вони мають бути підтримані, як на державному рівні, так і на особистому, - директор Департаменту соціальної політики Рівного Сергій Черній

Експозиція картин Анжеліки Косинської буде відкрита для усіх охочих до Різдва. Переглянути або ж придбати її роботи можна за адресою Відінська, 50. Частину виручених коштів сім'я передає на потреби Збройних Сил.

Читайте також: