Radio
Online
Повiдомити новину

Які пільги можуть отримати військові та їхні сім'ї на Рівненщині? (ВІДЕО)

Грошова допомога для військових. Голова Рівненської обласної ради зібрав очільнкиів громад, дорікнув у невеликій кількості місцевих прогам, які б допомагали нашим захисникам. На сьогодні комплексу підтримку надають у 16-ти територіальних громадах із 64. Зазвичай обмежують компенсацією певних послуг.

Підтримка військових та їхніх сімей - головне питання засідання Ради громад. Серед присутніх голови місцевого самоврядування та обласне керівництво. Очільників на місцях просять допомагати захисникам та їхнім сім'ям. Зокрема, голова Департаменту соціальної політики анонсує зміни в державній програмі. Стосуються вони знижки у 50% на комунальні послуги. З першого січня 2023 року кошти будуть надходити безпосередньо на рахунок.

З 1 січня ці виплати будуть монетизовані. Що це означає? Це означає, що будуть виплачуватися грошима. Тобто, якщо субсидію ми всі уже отримуємо грошима і ми знаємо, що це таке, то пільги до цього часу нараховувалися по- старому. Їх перераховували на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг. Люди зіштовхнуться з тим, що їм з 1 січня прийдуть повні рахунки, з повною вартістю послуг, - очільниця Департаменту соціальної політики Роза Слободенюк

Стосуватимуться ці зміни всіх пільгових категорій. Також учасники бойових дій мають право на державну одноразову виплату, так звану "до 5 травня". Її розмір щороку різниться. Держава оплачує і професійну адаптацію військових, а також раз на два роки забезпечує путівкою у санаторій. Окрім держаних, на Рівненщині працює також обласна програма грошової допомоги військовим та їхнім сім'ям. Нещодавно обласна рада її продовжили до 2025 року.

Є різні суми допомог. При формуванні бюджету обов'язково будуть враховані максимально-можливі бюджети і ресурси для виконання цієї програми. Але головне, що наша обласна програма спонукає в бюджети ТГ закладати так само кошти і приймати відповідні програми на рівні ТГ, - голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш

Наразі подібні програми діють у 16-ти територіальних громадах області із 64-х. Здебільшого влада на місцях має кілька документів, які надають пільги військовим та їхнім сім'ям. Зокрема у Здолбунівській громаді безкоштовно харчують школярів, чиї батьки є учасниками бойових дій, а також тамтешня влада оплачує із бюджету церемонію поховання. Наразі, анонсує міський голова, працюють над програмою пільгового перевезення військових у громадському транспорті територією громади. Додає, грошей у таких питаннях не рахують.

Це немає ціни, тому що це саме найменше, що ми можемо зробити для родин загиблих, - голова Здолбунівської громади Владислав Сухляк

Голова обланої ради просить очільників громад допомагати сім'ям військових та захисникам. Надавати консультації щодо виплат, а також формувати програми соціальної підтримки на місцях. Під кінець засідання Ради громад Андрій Карауш нагородив волонтерів, а також привітав голів громад із прийдешнім Днем місцевого самоврядування.

Читайте також: