Radio
Online
Повiдомити новину

Які оригінальні імена обирають дітям на Рівненщині? (ВІДЕО)

Понад 10 тисяч немовлят народилося на Рівненщині минулого року. Серед них Джавеліни, Байрактари, Мрії, Крістіани та Мет'ю. Впродовж останнього десятиліття великої популярності набирають незвичні імена, які батьки дають своїм чадам. Іноді оригінальність черпають з міфології, історичних подій, зарубіжних фільмів, а часом називають дітей навіть на честь предків.

Від Магди та Божени до Вирсавії та Сари. Імена для своїх дітей батьки іноді дають ще до їхнього народження. Впродовж останнього десятиліття набуває популярності тенденція називати малюків незвичними, цікавими іменами, оскільки люди хочуть, аби їхні нащадки були по-своєму унікальними.

Я Євангеліна Павлюк, мені 4 роки і я люблю своє ім'я, - рівнянка Євангеліна Павлюк

Чотирирічна Євангеліна - власниця доволі незвичного імені іншомовного походження. Як і всі діти, вона творча, активна та товариська. Мама дівчинки розповідає - на ім'я люди реагують по-різному, але зазвичай дивуються та перепитують.

Окрім різноманітних іншомовних імен, сучасні батьки дедалі частіше обирають рідкісні, проте давні українські імена для своїх малюків. Серед них часто можна почути слов'янські та давньохристиянські. Наприклад, Квітослава, Зореслава, Радослав, Сиверин тощо. Схожим давнім іменем свою дитину назвали Наталя з чоловіком. Її доньці Дзвінці вже сім років. Мама дівчинки розповідає, Дзвінка відвідує дуже багато гуртків, любить танцювати, малювати, а ще тішиться, що має таке цікаве та позитивне ім'я.

Чи не єдиними труднощами, з яким зустрілась Дзвінка стосовно свого імені, стала складність його вимови в ранньому віці. Натомість тепер ніяких проблем не виникає. Втім називати дітей оригінальним іменем - не в новинку для українців. Вже дорослі люди розповідають - з цікавими іменами живеться звичайно. Натомість, навіть отримують більше компліментів.

Тенденція давати дітям оригінальні імена нині набуває обертів. Тепер в Україні є Ян-Джавелін та Артур-Байрактар. Проте не на Рівненщині. За інформацією Головного територіального управління юстиції в Рівненській області, на вибір понад десятка сімей області вплинула перемога України на Євробаченні. Тому доволі часто дітей називали іменем Стефанія. Та все ж, значно частіше батьки надають перевагу традиційним для України іменам.

За минулий рік було яскраво видно одну тенденцію. Навесні найпопулярнішим іменем були Віктор та Вікторія. Бо з появою кожного нового життя все більше чекаємо на перемогу.

Читайте також: