Radio
Online
Повiдомити новину

Як розвиваються громади Рівненщини

Тут побували представники комісії конкурсу проектів територіальних громад Рівненської області. А це управлінці обласної адміністрації, депутати обласної ради та експерти.

«Мета моніторингового візиту – побачити на власні очі, як втілюються ініціативи у населених пунктах, що торік отримали фінансову підтримку з обласного бюджету. Конкурс започаткований близько 10-ти років тому і користується великою популярністю серед громад області. За всю історію громадам вдалося реалізувати понад 100 проектів  загальною вартістю понад 16 мільйонів гривень», - зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

І додав, що усі ідеї, які вдалося втілити спрямовані на поліпшення надання послуг для людей, підвищення туристичної привабливості території та розвитку підприємництва. Треба написати хороший проект та подати на розгляд комісії, яка й визначає найкращі ідеї для реалізації.

Власне такою можливістю скористалася Гоща. Як розповів керівник селища Микола Панчук, торік реалізували креативний проект – «Open Hub» для бізнесу. Для цього відремонтували залу, придбати меблі та нову техніку. Тож приміщення стало сучасним та функціональним.

Тут проводять заходи, що стимулюють малий та середній бізнес, а також різні мотиваційні заходи, спрямовані на розвиток території.

«Спочатку ми робили цей проект під бізнес. Але зараз в ньому живе вся громада. Тут провели вже 20 заходів. Серед них – зустрічі з пластунами, громадськими організаціями, навчання сільських голів, керівників ОСББ, проект «Жінка в кадрі», курси англійської мови, уроки фінансової грамотності тощо», - зазначив Микола Панчук.

В свою чергу, заступник голови ОДА Олександр Корнійчук наголосив, що бізнес переживав різні епохи – індустріалізацію, інформатизацію тощо. Зараз підприємництво орієнтоване більше на емоцію споживача, яка надихає на різні справи.

«Саме в «Open Hub» це найбільше відчувається. Адже тут створили справжню платформу для розвитку підприємництва», - додав Олександр Корнійчук.

Також у конкурсі торік переміг і проект у Корці. Керівниця міста Людмила Дмитрук каже, що крім ремонту доріг і закладів, освітлення захотілося створити зону відпочинку. Тому вирішили написати проект «Замкова гора». Ідея полягала у тому, аби створити релакс-зону навколо Корецького замку, з якої видно не лише архітектурну пам’ятку. З неї відніються краєвиди річки Корчик. Також звідти туристи та гості міста можуть побачити храми міста, через велику кількість яких Корець називають «Духовною Меккою» Рівненщини.

А на напівмості можна зробити фото на згадку про відвідини міста у фото-зоні «Я люблю Корець». До слова, її також облаштували у рамках проекту.

Хазяйновита Бугринська об’єднана громада зустріла своїх гостей проектами, що реалізуються з різних джерел, у тому числі й за рахунок коштів обласного конкурсу. Так в минулому році, ОТГ виграла грант на облаштування спортивного майданчика на території дитячого садочка. Окрім того, тут реалізували розвитковий проект – налагодження виробництва пелетів.

Рівненська обласна державна адміністрація

Нагадаємо, цього року в рамках конкурсу в області будуть реалізовані 18 проектів територіальних громад.

Читайте також: