Radio
Online
Повiдомити новину

Як відбуватиметься навчання під час червоної зони на Рівненщині? (ВІДЕО)

Освіта в умовах пандемії. Зі зміною карантинної зони - змінюються і правила освітнього процесу. В червоній зоні навчання проходити очно може лише за однієї умови - стовідсоткової вакцинації педагогів. Скільки таких навчальних закладів на Рівненщині і як проходитиме освітній процес після нового указу МОЗу - знає Іванна Власюк.

Перехід Рівненщини у червону зону вніс зміни в освітній процес. Згідно з новими карантинними обмеженнями навчання відбуватиметься по-іншому. Дитсадочки та початкові класи - працюватимуть у очному режимі без змін. А ось учні середніх та старших класів зможуть піти до школи лише за певних умов.

Ті школи, які мають 100% вакцинований персонал - будуть працювати. На жаль, таких шкіл менше десятка і це загальної ситуації не вирішує. Тому після проведення канікул діти будуть в переважній кількості переведені на дистанційне навчання, - Роман Сафонов головний санітарний лікар Рівненщини

За словами першого заступника голови облдержадміністрації, скільки часу у такому режимі триватиме навчання, прогнозуватимуть ближче кінця тижня. Мовляв, так вдасться побачити реальну картину з вакцинацією вчителів.

Канікули з сьогоднішнього дня будуть як мінімум дві неділі. Тому що Рівненщина знаходиться в червоній зоні. За цей період я думаю, що департаменти освіти і охорони здоров'я будуть займатися тим, що максимальна кількість вчителів будуть вакцинована, - Сергій Подолін перший заступник голови РОДА

Найбільше запитань виникає щодо тих вчителів, які вакцинуватися не можуть, бо мають довідку про протипокази.

Ті, педагоги, які мають протипокази вони однозначно не будуть відвідувати і школи і інші навчальні заклади, вони будуть проводити дистанційне навчання вдома, - Роман Сафонов головний санітарний лікар Рівненщини

У Рівному є три школи, де усі педагоги і техпрацівники вакцинувалися. Один з них - ліцей "Елітар". Втім, попри 100% вакцинацію, заклад готовий до дистанційки на повну потужність.

Повністю в нас обладнані всі класи, які потрібні технікою: камерою, мікрофонами. Вчителі готові до того, щоб було вести такі уроки. От зараз у мене на екрані є система, якою ми користуємося. І є моніторинг класів, я можу з себе кабінету бачити як проходить навчання, - Олег Желюк директор ліцею "Елітар"

Рівненські школярі повернуться до навчання вже з наступного тижня, про це повідомив заступник начальника управління освіти. Втім аби вчитися очно персонал школи має мати зелений ковід-сертифікат. Загальний відсоток вакцинованих педагогів у Рівному нині сягає 91, у дошкільних навчальних закладів 81%. Крім того, з 8 листопада набирає чинності постанова Кабінету Міністрів про те, що нещеплених освітян в усій Україні будуть відсторонювати від роботи.

Відсторонення від роботи той період, допоки людина не усуне ті причини, які дали можливість її відсторонити. Якщо людина має 1 дозу вакцини і настав термін 9 листопада про другу, вона провакцинується. Приносить сертифікат і повертається на роботу, - Василь Харковець заступник начальника управління освіти Рівного

Та от на запитання, чи є резервний освітянський персонал, який готовий замінити відсторонених вчителів - на всіх рівнях розводять руками.

Читайте також: