Пиво "Герої не вмирають", редиска "Азовсталь" або питання наявності здорового глузду. Нещодавно у мережі спалахнула хвиля обурення патріотичними назвами різних товарів. На думку українців, це хайп на війні.
Від початку повномасштабного вторгнення більшість українських брендів почали масово використовувати у своїх маркетингових цілях патріотичну тематику. Відтак, українські гасла, малюнки та інші вислови все частіше з'являлись на одязі. У такий спосіб намагались підтримувати бойовий дух українського народу. Щоправда, деякі представники бізнесу почали робити це у недоречний спосіб. Зокрема, на полицях магазинів почали з'являтись товари із абсурдними назвами. Серед них - пиво "Герої не вмирають", "Героїчна Буча Комбуча", сухарі із назвою "Збройні сухарі України" та навіть насіння редису із назвою "Азовсталь". Це спричинило бурю негативних коментарів у мережі.
Обурються такими маркетинговими ходами і українські бійці. Військовослужбовець Юрій Поліщук каже: подібне просто не вкладаються у голові. Ба більше, кров українців, пролита у Азовсталі, Бучі чи інших місцях - не може бути фарбою для рекламних етикеток.
Відтак, аби запобігти спекуляції війною в рекламних цілях, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким планують обмежити використання патріотичної символіки при реєстрації торговельних марок та в рекламі.
Ми мусимо це заборонити, інакше виглядає це все дуже дико. Тобто це такі речі, які треба зупиняти, тому що це не тільки питання моралі, а й, вибачте, це повага до тих загиблих, зґвалтованих і з тортурами людей, які це все пройшли. І ми вважаємо, що не має бути таких спекуляцій саме на таких тематиках. Тому я впевнена, що зал це усвідомить, зрозуміє і ми це швидко приймемо, - співавторка законопроєкту Марія Іонова
Тож яким буде рішення Верховної Ради та чи вдасться поставити крапку в абсурдному хайпі - покаже час.