Radio
Online
Повiдомити новину

Як сталося, що в смертельній ДТП у Рівному і водій і пішохідка рухались на зелений?

Смертельна дорожньо-транспортна пригода, яка сталася у неділю, 16 січня, поблизу автовокзалу у Рівному досі активно обговорюється у соцмережах. Думки рівнян розділилися: одні переконують, що водій їхав на зелене світло світлофора, а інші, що на зелене йшла саме загибла.

Нагадаємо, на пішохідному переході водій "Volkswagen" збив на смерть 47-річну жінку. Згодом, у мережі оприлюднили відео з реєстратора зустрічної автівки, на якому видно, що "Volkswagen" рухався на зелене світло. 

Втім, поліція наполягає: за результатами огляду місця події та пояснень чотирьох свідків, які перетинали проїзну частину разом із 47-річною жінкою, пішохідка попередньо рухалася на дозволений сигнал світлофору

Сьогодні Рівненський міський суд задовольнив клопотання слідчого та обрав 34-річному рівнянину запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту із 07 по 22 год.

Чи моогло так статися, що і пішохідка і водій рухалися на зелений сигнал? Зазвичай світлофори про переключення на червоне попереджають миготінням або таймером. Але в світлофорній службі міста запевняють - пристрій,  біля якого сталася аварія, працює справно.

"Всі світлофорні об'єкти, які знаходяться в місті Рівне відповідають нормам ДСТУ", - запевняє керівниця світлофорної служби КП "Міськсвітло" Оксана Пижик у сюжеті ТСН.

Але визнає, що в зазначеному світлофорі зелений сигнал, що мерехтить, відсутній, а значить нормам він все ж таки не відповідає. Відповідав у 1984-му, коли був встановлений, кажуть фахівці. У Рівному світлофорів, яким кілька десятків років - понад пів сотні. Замінити всі разом для міста складно, адже ціна за один складає близько 2 мільйонів гривень.

"Це 60 мільйонів гривень. Це майже третина бюджету розвитку. Зрозуміло, що одномоментно всі світлофори замінені не будуть, але без сумніву - це є пріоритетом", - зазначає керівник Рівненського управління транспорту і зв'язку Іван Фурлет.

А поки слідчі з'ясовують усі обставини - у світлофорній службі обіцяють купити обладнання, аби цей світлофор для пішоходів все таки замиготів. Коштуватиме це приблизно 250 тисяч гривень. 

Читайте також: