Radio
Online
Повiдомити новину

Як підтримують малий та середній бізнес у Рівному? (ВІДЕО)

250 тисяч на власну справу. Війна змінює не лише звичне життя а й економіку країни. Тож для підтримки економічної стабільності в такий нелегкий для нас час у Рівному працюють державні програми з підтримки малого та середнього бізнесу.

Попри війну уряд та місцева влада шукає різні варіанти для підтримки економіки, створення робочих місць - один з ключових напрямків. Рівненський центр зайнятості розпочав реалізацію державних програм з надання грантів малому та середньому бізнесу. На сьогодні із майже 400-сот поданих заявок, 134 із них уже включили до фінансування на створення або розвиток власної справи.

Як на мене ця програма унікальна, тому що сплата коштів мікрогранту здійснюється сплатою податків зборів, тобто ви взяли кошти, і сплачуєте податки, і офіційно влаштовуєте людей і таким чином повертається мікрогрант, - заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Сергій Васильчук.

Сума гранту визначається відповідно до запиту, однак не менше 50 тисяч гривень. В разі створення двох робочих місць учасник програми може отримати 250 тисяч. Якщо ж податки з діяльності не почнуть надходити - підприємець буде змушений повернути різницю або всю суму разом. Термін користування грантом - 3 роки.

Ми думаєм, що за рахунок оцих грантів, тільки за рахунок цього влаштуємо десь порядку 600 людей на новостворені робочі місця, які будуть працювати. Відповідно роботодавець буде мати кошти і податки, ті які будуть сплачувати відповідно йдуть за економіку нашої області, відповідно на перемогу та економіку нашої держави, - директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук.

Для участі в програмі немає нічого складного, розповідають ті, хто вже отримали кошти. Необхідно лише написати відповідну заяву в Дії, а також надати бізнес-план та план надходжень і видатків. Після перевірки на відповідність усім вимогам та погодження проєкту грантові кошти надійдуть на рахунок учасника.

Хочу сказати, щоб подавались всі, тому що реально до грудня залишився час. А в нас хлопці молоді, їм немає де капітал стартовий взяти, а це дуже хороша пропозиція і вигідна в принципі, - учасник програми Віталій Мусієвич.

Закликає взяти участь у державній програмі й Катерина Василенко. Дівчина - власниця торгівельної марки з виробництву доглядової косметики. Учасниця має досвід у веденні бізнесу, однак запевняє: така допомога дуже актуальна.

Це я думаю дуже класно і для тих хто вже працює це теж велика допомога, щоб взяти людей, працевлаштувати їх, мати змогу платити їм заробітну плату і розширювати свій бізнес, бо там закупити те ж обладнання це теж такі не маленькі кошти, - учасниця програми Катерина Василенко.

Рівненський центр зайнятості надає консультації клієнтам, що хочуть розпочати власну справу або розвивати уже діючу, а також активно співпрацює з учасниками програм. Варто розуміти, що створення нових робочих місць, це не лише зарплатня працівників, а цілий комплекс надходжень до місцевих бюджетів.

Читайте також: