Radio
Online
Повiдомити новину

Як перевірити вершкове масло на натуральність: прості способи

Фото ілюстративне

Дедалі більше виробників починають продавати підробки, прагнучи заощадити. Тож пропонуємо Вам кілька лайфхаків, аби перевірити вершкове масло на натуральність.

  • Легкий тест з окропом

Перевірка в гарячій воді - одна з найефективніших. Якісне масло повинно повністю розчинятися в ній, фарбуючи в молочний колір. Зверніть увагу: масло має розчинитися без будь-якого осаду і, тим більше, "пластівців". Їхня наявність - дуже поганий сигнал.

  • За допомогою розігрітої пательні

Якщо розігріти сковороду та кинути на її поверхню шматочок вершкового масла, то спред почне шкварчати та "стріляти" в різні боки. Натуральний продукт просто розтане.

Читайте також: Скільки грамів у стакані, столовій та чайній ложці: повна таблиця

  • За допомогою заморожування

Як швидко перевірити вершкове масло в домашніх умовах? Просто покладіть його у морозильну камеру на одну годину. Потім відріжте шматочок та намастіть його на хліб. Підробка буде маститися без особливих проблем, а ось натуральний продукт після охолодження стає крихким.

  • Колір та наявність вологи

Коли ви дістанете з морозильної камери натуральне вершкове масло, на його поверхні з'являться краплини вологи. А ще через деякий час за кімнатної температури воно набуде жовтого відтінку.

  • Йод і марганцівка

Є також кілька способів, як перевірити вершкове масло за допомогою аптечних засобів - йоду і марганцівки. Обидва способи недостатньо інформативні, але мають право на життя. 

Марганцівка допоможе визначити, чи є в складі масла рослинний жир. Додайте масло в розчин марганцівки і подивіться, чи змінився колір. Якщо рідина посвітлішає - в складі вашого масла тільки тваринні жири.

Йод дозволить з'ясувати, чи є в складі дешева пальмова олія. Додайте йод до розчиненої в гарячій воді олії і стежте за реакцією. Натуральний продукт не вступить в реакцію, а за кілька годин від йоду не залишиться і сліду. Якщо ж розчин набув бурого відтінку - швидше за все перед вами фальсифікат.

Читайте також: Що посадити на розсаду в січні: 5 найкращих рослин

Читайте також: