Radio
Online
Повiдомити новину

Як на Рівненщині готуються до можливого блекауту? (ВІДЕО)

Понад 130 пунктів незламності. У Рівненській області після масового відключення електроенергії почали розгортати пункти обігріву. Працюватимуть вони цілодобово. Навіть за відсутності світла, у так званих пунктах незламності буде можливість зарядити гаджети, зігрітися та скористатися інтернетом.

Зігрітися, випити чаю, зарядити гаджети та скористатися інтернетом навіть за відсутності електроенергії. На Рівненщині від учора розпочали розгортати пункти незламності. У області встановили 6 стаціонарних локацій, та ще понад 120 у приміщеннях, які перебувають на балансі громад. Кожен із таких пунктів має бути обладнаний альтернативним видом живлення.

Ці пункти призначені для того, аби навіть під час блекауту, рівняни могли перебувати в теплі та мали зв'язок. Рятувальники кажуть, намети забезпечені усім необхідним. Питною та технічною водою, пальним, чаєм, кавою та солодощами. Один із трьох облаштованим в обласному центрі стаціонарних пунктів знаходиться у парку "Хімік".

Сьогодні у наметі не надто людно. Невеликі групи людей час від часу заходять зігрітися. Серед них і Оксана із дітлахами. Аби провести час без світла із користю вони ходили до бібліотеки, а після екскурсії вирішили оцінити ще й пункт обігріву.

Михайло теж прийшов у пункт обігріву цілеспрямовано. Чоловік працює поряд. Розповідає, у офісному приміщенні стає все холодніше через відключення світла. Тож єдиний вихід - зігріватися чаєм у пункті обігріву.

А ось вчора, після масового відключення електроенергії, охочих зігрітися та зарядити мобільні телефони було врази більше. У цьому наметі рівнянам навіть доводилося займати черги, аби зарядити гаджети.

Дехто навіть не зміг закип'ятити воду для чаю. Адже усі розетки були зайняті зарядними пристроями.

Кожен із стаціонарних пунктів розрахований на одночасне перебування 20-30 людей. Процес їх розгортання в області триватиме і надалі. У разі необхідності кількість пунктів незламності можуть збільшити. Вони працюватимуть цілодобово. На місцях чергуватимуть і рятувальники, які у разі потреби можуть надати домедичну допомогу. Однак під час загрози ракетних ударів, людям доводитиметься переміщатися до найближчих укриттів. 

Читайте також: