З лікарняного ліжка – на вибори. Пацієнти в медзакладах Рівненщини також голосують. До одних приходять в палати зі скриньками, інші – ідуть на спецдільницю самомостійно. Як голосували в обласній лікарні – бачила Анастасія Ковальчук.
Голосування на лікарняному ліжку. Тамарі Іванівній - 91. В день місцевих виборів вона перебуває в обласній лікарні, проте хвороба зробити вибір не заважає. Члени комісії принесли в палату і скриньку, і бюлетені. Жінка вже визначилася за кого віддасть свій голос. Вона вірить, що ці вибори принесуть зміни.
«Дуже хороші люди за яких я буду голосувати і вони дуже добре все зроблять, я так рахую» - каже Тамара Руда.
Члени комісії виходять з палати, аби пані Тамара ще раз обдумала свій вибір і зробила позначку в бюлетені. На минулих виборах система голосування в медичних закладах була такою ж. Щоправда, цього разу у зв’язку з пандемією, члени комісії повинні подбати про захист.
«Перед тим як іти до пацієнтів, усі члени комісії проходять через ось таку рамку. Натискають на кнопку, дезінфікуються і лише після того ідуть до пацієнтів», - повідомила Анастасія Ковальчук, журналістка.
Членам ДВК повинні обійти десятки палат, тому нині на вигляд вони як справжні лікарі.
«Стерильні рукавички, які час від часу потрібно дезінфікувати, халати, маски і головний убір», - розповів Андрій Мойсієць, член ДВК.
А це також члени ДВК в обласній лікарні. Вони працюють на спеціальній дільниці, де голосують пацієнти, які можуть дістатися сюди самостійно. Серед них Світлана Добринська.
«Я вже визначилася з кандидатом і з партією. Я тут бачу є мій безпосередній керівник з області, то я віддам за його партію голос», - каже Світлана Добринська, пацієнтка обласної лікарні.
На вході в дільницю є антисептики, маски і рукавички. Проте усі члени комісії працюють без рукавичок. Кажуть, що замість того регулярно дезінфікують руки. Для виборців встановили дві кабінки.
«Якщо підвищена температура, міряють у відділені, то приходить в кабінку з підвищеною температурою», - повідомила Наталія Шаула, голова ДВК.
Загалом на цій дільниці мають проголосувати 86 пацієнтів.