Radio
Online
Повiдомити новину

Як Білівське городище стає новою туристичною родзинкою Рівненщини? (ВІДЕО)

Рівненщина вражає. Білівські пагорби за кілька останніх років стали для українців туристичною знахідкою. У маленькому селі неподалік міста можна знайти справжній спокій і відчути себе частиною природи. Стародавнє городище перетворюється на місце колоритних фотосесій.

Місце, яке можна назвати восьмим чудом нашої області донедавна було невідомим, а тепер сюди приїздять люди з усієї країни, аби побачити красу нашої природи на власні очі. ні, це не Ісландія. це - Україна, це - Рівненщина, це - Білівські пагорби, - журналістка Тетяна Міщинська.

Всього за 32 кілометри від Рівного у селі Білів знаходиться визначна пам'ятка археології Рівненської області. Місце стало знахідкою для туристів та митців. Завітала сюди і Анастасія. Городище вона обрала як локацію для фотосесії. Розповідає - навіть фотографуючи тут вперше, розуміє, що з вибором місця не помилилась.

Взагалі, про цю локацію знала дуже давно, тому що вона дуже популярна серед фотографів, але нещодавно Артем Пивоваров знімав тут кліп і нагадав мені про те що в нас є така краса, тому приїхали сюди влаштувати фотосет, - фотографиня Анастасія Миронець.

За словами дівчини, до пагорбів добиратись було непросто, але весело.

Осиливши підйом, фотографиня, вже у процесі сама була вражена тому, як природа та стародавнє городище створюють разом неповторний та мальовничий краєвид .

Для фотографій дуже чудова локація, і окрім класних фото, можна насолодитися природою, відпочити від шумного міста, - фотографиня Анастасія Миронець.

Модель, їй дуже пасують оці осінні вайби, ця осіння атмосфера і це прям дуже її.

Місцина вже стала відома на всю країну. Кілька місяців тому локацію використали для зйомок музичного відео до пісні відомого українського виконавця.

Але в чому істинна особливість Пагорбів? У собі вони приховують глибоку історію. Краєзнавці розповідають - Білівському городищу тисяча років.

Перша знахідка, археологи коли там копали, це власне кінець 10 століття. у той час, коли князь володимир великий, який хрестив русь, десь тоді і було засноване Городище. І потім воно зникає з 12 століття, про нього ми майже нічого не знаємо. І знову запрацювало Білівське Городище, Білів як такий тільки аж в кінці 15 століття завдяки Чорторийськім і Радзивилам, - керівник арт-кластеру Острозької академії Микола Бендюк.

Багато історичних фактів про це городище досі залишається секретом. Велика кількість літописів про поселення банально не дійшла до наших часів. Микола Бендюк переконаний - є можливість і потреба розвивати Білівські пагорби як туристичну локацію

Городище вже зараз стало пам'яткою, до якої їздять туристи, і це дуже добре, а якби ще інфраструктуру зробити і доїзд туди, а особливо якби розмітити де були оті дерев'яні кліти і хоча би на фрагментарно як в пересопниці побудувати на валу дерев'яні споруди, я думю там в рази збільшилося би туристів. а якісь фестивалі проводити, шось отаке робити, Білівське городище ідеально підходить. Тому за ним майбутнє, і це не так далеко від траси, - керівник арт-кластеру Острозької академії Микола Бендюк.

Для того, аби насолодитися красою природи цього світу, не обов'язково їхати до інших країн і долати тисячі кілометрів. Спершу, ви можете відкрити нові красоти рідної землі, а Рівненщина для цього підходить однозначно.

Читайте також: