Radio
Online
Повiдомити новину

Вже 22 вересня Рівненщина може потрапити до "жовтої" карантинної зони (ВІДЕО)

Уряд затвердив нові правила карантину в Україні, які відсьогодні набувають чинності. Поки що країна залишається в "зеленій" карантинній зоні, але через зростання рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію найближчим часом може перейти в "жовту". Як нові правила вплинуть на життя рівнян дізнавалась Олеся Мороз. 

 

Уся Україна поки що лишається в "зеленій" карантинній зоні, але через зростання рівня захворюваності на COVID-19 найближчим часом може перейти в "жовту". А деякі області, за словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, віразу в "червону" зону. Наразі кількість хворих на ковід стрімко зростає. 

"Кількість підтверджених нових випадків захворювання на ковід зросла на 68, дивіться яка цифра, на 68%. А госпіталізації середній рівень зростання на 51%. Майже в півтора рази. Навантаження на систему охорони здоров'я, поки контрольована, реанімаційні ліжка зайняті на 33% - це статистика, загально я вам називаю по Україні. Киснева терапія на цих ліжках зайнята 19%," - каже перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

При переході нашої області в "жовту" зону, у дію вступлять нові карантинні правила. Так, за нових умов забороняється проводити масові заходи за участю більше однієї людини на чотири квадратні метри. Заборонятиметься наповненість кінозалів і залів інших культурних устав більш як на 50%. Спортзали та фітнес-центри працюватимуть при умові перебування не більше, ніж однієї людини на десять квадратних метрів. Не обійдуть стороною обмеження і навчальні заклади. 

"Для того, щоб заклад освіти працював в "жовтій" чи "помаранчевій" зоні, потрібно, щоб не менше як 80% працівників закладу мали ковід-сертифікат. Що ми розуміємо під поняттям ковід-сертифікат? Це посвідчення, що людина отримала одну дозу - "жовтий" ковід-сертифікат вакцини, дві вакцини - це "зелений" ковід-сертифікат. Також ковід сертифікатом вважається довідка про те, що протягом 180 днів працівник перехворів на хворобу ковід," - пояснює начальник управління освіти Рівного Богдан Турович.

У Рівному на сьогодні є лише шість закладів освіти, де вакциновано понад 80% педагогів. Мова йде про першу, шосту, сімнадцяту, вісімнадцяту школи, гімназію "Гармонія" та ліцей "Престиж". Із  громадським транспортом все без змін. 

"Станом на сьогодні практично ніяких обмежень не становитиме. Єдине, що зараз є насправді дуже погане виконання дисципліни до носіння масок. Попри те, що карантин він і не завершувався і не залежно в якій зоні ми б не були, то маска в громадському транспорті повинна бути," - розповів начальник управління транспорту та зв’язку Рівного Іван Фурлет.

Нині найголовнішим питанням, над яким ламають голову посадовці, є вакцинація громадян. Бо ж у разі потрапляння країни до "червоної" карантинної зони без ковід-сертифікату ніхто нікуди потрапити не зможе. 

Читайте також: