Radio
Online
Повiдомити новину

Вступив в силу закон США про ленд-ліз для України

Ілюстративне зображення

З 1 жовтня набув чинності закон про ленд-ліз від США для захисту демократії в Україні.

Про це, зокрема, нагадав керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. 

"Набрав чинності закон США про ленд-ліз для України. Вдячний Президенту США Джо Байдену та американському народові за цей потужний крок для захисту демократії. Реальність завжди перемагає божевільню", — наголосив Єрмак. 

Читати також: Яку зброю Україна отримає згідно закону про ленд-ліз? (ВІДЕО)

Як наголошують у Верховній Раді, перша зброя по ленд-лізу прибуде до України в середині жовтня. Допомога діятиме протягом 2022-2023 фінансових років.

«Сьогодні набув чинності закон США про ленд-ліз для України. А значить – більше зброї різної та якісної. Україна обов'язково поверне собі усі свої території», – написав він у Twitter Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Що таке закон про ленд-ліз:

Закон про ленд-ліз — це угода щодо постачання військової допомоги Україні. Натомість країна зможе отримати військову техніку та озброєння в оренду, а заплатити за них вже після перемоги над Росією, або просто віддати вцілілу техніку назад.

Закон дозволяє Білому дому надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за прискореною процедурою, не чекаючи на спеціальне виділення коштів для цього Конгресом США.

Що дадуть Україні за ленд-лізом

Провідний експерт Центру військово-політичних досліджень Олександр Коваленко пояснює, що постачатимуть важку артилерійську зброю та Himars, збільшиться постачання бронетранспортерів М113. Необхідну техніку та боєприпаси надаватимуть у більших кількостях, ніж за перші пів року війни. Також мають з'явитися тактичні боєприпаси Switchblade 600 (дальність дії 80 км, на відміну від 10 км у Switchblade 300), шрапнельні артилерійські снаряди та кулемети М240. 

Читайте також: