Radio
Online
Повiдомити новину

Вакцини не потрібно боятися: головний лікар Рівненщини про щеплення від поліомієліту

На Рівненщині триває вакцинація від поліомієліту. Першочергову увагу лікарі, зосереджують на тих, хто відмовляється від щеплень проти цієї недуги.

Про це повідомив головний санітарний лікар області Роман Сафонов під час онлайн брифінгу.

«За підсумками 9 місяців по області було проведено моніторинг та встановлено кількість вакцинованих від поліомієліту. Так, до року – 55% дітей, 18 місяців – 54%, 6 років – 64%, 14 років – 64%. В громаді, де відбувся спалах вакциновано 51%» - повідомляє Роман Сафонов.

За його словами, вакцини не потрібно боятися, адже вона є абсолютно безпечною для дітей та є однією з найменш ректогенних серед усіх вакцин, які проводяться. Виробники всесвітньо відомі, оскільки роблять вакцини для Європейських районів. Жодних негативних наслідків ще не було зафіксовано.

«Я, як головний санітарний лікар Рівненської області, обіцяю, що докладу максимально зусиль до того, щоб не порушували законодавство України в організованих колективах. Доручення вже надано для контролюючих органів. Це стосується щеплень не тільки від поліомієліту, а й від кору та правцю зокрема»,- додає лікар.

Як вже повідомляв ITV Media Group, у селі Велика Омеляна був зафіксований спалах поліомієліту. 6 жовтня був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої півторарічної дитини. У зв’язку із цим була запроваджена обов’язкова вакцинація дітей до 5 років та доручено протягом 14 днів реалізувати «нульовий» тур імунізації, який покликаний захистити дітей Великоомелянської громади.

Читайте також: