Radio
Online
Повiдомити новину

В унікальному центрі розвитку на Рівненщині допомагають дітям з особливими освітніми потребами (ВІДЕО)

Дітям з особливими освітніми потребами необхідна інтеграція в суспільство. На Рівненщині функціонує центр дитячого розвитку, в якому діти з інклюзією можуть відчути себе частиною суспільства та навчатися жити. Для декого з батьків навчання тут навіть стало єдиною надією.

Маленькому Захарчику з міста Березне, що на Рівненщині, вже за місяць виповниться 5. Сьогодні він активна, щаслива і доволі комунікабельна дитина, якій цікаво пізнавати світ навколо себе. Важко повірити у те, що всього рік тому все було зовсім інакше.

Життя Олени змінилось за мить, щойно вона почула три слова: ранній дитячий аутизм. Спершу не знала, що робити та де шукати допомогу. За порадою лікарів жінка привела сина у центр дитячого розвитку Ерудит. Тут майже рік навчають їх обох: хлопчика - соціалізації, а маму - надавати дитині необхідну допомогу.

Майже рік щоденної роботи хлопчику приніс неабиякі результати. Та він не один - з особливими дітками віком від народження і до повноліття тут займаються щодня.

Фахівці пояснюють: чи не найбільш поширена помилка батьків діток з особливими потребами у тому, що вони не звертаються до фахівців та виконують за своїх чад усю необхідну роботу, не привчаючи їх до побутової самостійності. Втім, пояснюють: розуміють, що самостійно навчати - важко. Тому тут, в Ерудиті, створили спеціальну кімнату соціально-побутової адаптації.

Особливістю цього реабілітаційного центру є те, що діток з особливими потребами інтегрують у звичайне суспільство. Себто навчають разом зі здоровими, що приносить кращі результати, оскільки діти копіюють модель поведінки інших. Засновниця Ерудиту Ольга Ціпан знає на власному досвіді, як подекуди важко сприймає наше суспільство дітей із захворюваннями, тому тут роблять усе, аби показати що навіть маючи певні фізичні порушення, можна повноцінно існувати в колективі.

Громадська організація Ерудит менш як за рік виграла 5 грантових проєктів. А нещодавно вони отримали фінансування від ЮНІСЕФ, тому змогли обладнати кімнату соціально-побутової реабілітації, придбати техніку та оплатити роботу висококваліфікованих спеціалістів, які з дня у день навчають маже 150 дітей. Нині фахівці працюють над плануванням нового великого центру дитячого розвитку.

Читайте також: