Radio
Online
Повiдомити новину

В Україні офіційно розпочався виборчий процес (ВІДЕО)

В Україні офіційно розпочався виборчий процес. 25 жовтня обиратимуть нову місцеву владу.  Кожен виборець отримає чотири бюлетені, адже вибиратимуть міського (сільського або селищного) голову, а також депутатів до місцевої, районної та обласної рад.  До слова, цього року набув чинності новий Виборчий кодекс. Відтак, змінилася і виборча система.

Змінилася для деяких громад. Для тих, де кількість виборців понад 10 000 виборців. В таких громадах вибори будуть відбуватися за пропорційною системою. Виборцям потрібно буде  обирати і партію, і власне кандидата, який висунутий в певному регіональному списку, - каже координатор спостереження громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області  Михайло Балик.

А ось в громадах, де менше 10 тисяч виборців, обиратимуть за звичною мажоритарною системою. Отож, нині підготовка до виборів триває. На Рівненщині затвердили 8 округів. Зокрема, це у Вараші, в Сарнах, в Дубно, три округи на території Рівненського району і два округи в самому місті Рівному.

Загалом, на території області будуть розміщені  1004 виборчі дільниці, - кажуть в комісії.

В нас утворена одна обласна виборча комісія, чотири районних і 64 територіальних виборчих комісій відповідно до нового адміністративно-територіального устрою, - розповідає Василь Курилас - голова Рівненської обласної територіальної виборчої комісії.

Громадянська мережа ОПОРА підготувала відео з інструкцією: як користуватися  новим бюлетенем.  Ось так робити не можна. За правилами,  виборці повинні поставити галочку навпроти партії, яку підтримують, а поряд вписати номер кандидата від неї.

Читайте також: