Radio
Online
Повiдомити новину

В Україні запровадили обов’язкову вакцинацію освітян та держслужбовців

Уряд запроваджує обов’язкову вакцинацію освітян та держслужбовців.

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 22 вересня, під час засідання уряду.

"Навчальний процес буде продовжено, там де вчителі не встигли вакцинуватись навчання буде відбуватись дистанційно, садочки працюють, спеціальні заклади освіти працюють, молодші класи з першого по четвертий навчаються очно і також набуде чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України про обов'язкову вакцинацію певних категорій професій у відповідності до чинного українського законодавства", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

В Україні набуде чинності наказ Міністерства охорони здоров'я, який передбачає вакцинацію проти коронавірусу освітян, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, їхніх структурних підрозділів та місцевих державних адміністрацій.

Голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що обов'язкова вакцинація цілком законна. Зокрема, це передбачено статтею 12 закону України про захист населення від інфекційних хвороб: У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.Ляшко підкреслив, що Європейський суд з прав людини підтвердив законність обов'язкової вакцинації і її відповідність конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

"Сьогодні ковід-19 стає пандемією невакцинованих, запроваджені урядом зміни - це можливість стримувати епідеміологічну ситуацію та зберігати економічну активність країни, щоб карантинні умови жовтого і наступних рівнів нас не обмежували слід вакцинуватсь і наявної вакцини на сьогодні достатньо", - зазначив мініст освіти Сергій Шкарлет.

 

Читайте також: