Radio
Online
Повiдомити новину

В Україні продовжили воєнний стан. Чи буде знову мобілізація? (ВІДЕО)

Війна триває. Сьогодні, 15 серпня Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану в Україні ще на 90 днів. Це уже втретє. Попереднього разу парламент продовжив воєнний стан до 23 серпня. Тепер же він триватиме до 21 листопада 2022 року.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, вранці 24 лютого із 05:30 на території нашої держави було введено режим воєнного стану та оголошено про загальну мобілізацію на 30 діб. Та, на жаль, війна за місяць не скінчилась і тривала й надалі. З огляду на це, 19 квітня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" і ще на 30 діб. 17 травня воєнний стан продовжили вдруге, однак цього разу не на 30 а на 90 днів. Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснив, що воєнний стан було продовжено майже на три місяці, через те, що за цей час у зоні ведення бойових дій на всіх напрямках може відбутися кардинальний злам на користь України.

Оскільки 25 серпня термін воєнного стану повинен закінчитись, у п’ятницю, 12 серпня, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти щодо продовження мобілізації та воєнного стану іще на 90 діб. Сьогодні 15 серпня Парламент підтримав пропозицію президента і проголосував за продовження воєнного до 21 листопада 2022 року. Також Рада підтримала затвердження Указу про продовження строку проведення загальної мобілізації. За обидва рішення проголосували 328 народних депутатів. За словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Романа Горбача наразі хвилі мобілізації не планується. Вона відбувається лише тоді, коли у лавах ЗСУ є втрати – загиблі або поранені. Також чоловіків мобілізовують тоді, коли треба буде змінити солдатів, які кілька місяців перебували на передовій.
 

Читайте також: