Radio
Online
Повiдомити новину

У Києві помер скульптор, який створив герб столиці

Як зазначається, за півстоліття творчої роботи він створив чимало знакових пам'ятників, портретових меморіальних дощок, які прикрасили міста як в Україні, так і за її межами.

Борис Довгань народився в Києві на Пріорці 19 серпня 1928 року. Він був членом Спілки художників України з 1965 року, а також почесним академіком Національної академії мистецтв з 2009-го.

Серед його найвідоміших робіт пам'ятник "Художникам-жертвам репресій" (1996), пам'ятник Пушкіну в Гурзуфі (1987), пам'ятник Папі Римському - Іоанну-Павлу II в Києві на території посольства Ватикану (2002), меморіальні пам'ятники художнику Миколі Глущенко і композитору Ігорю Шамо на Байковому кладовищі в Києві (1982-1986).

Також авторству скульптора належать станкові скульптурні композиції фонтан "Земля і вода" в Новій Каховці (1979), мармурові блоки з рельєфами "Христос молиться", "Учні, які заснули", "Мадонна", "Меркурій" в Білій Церкві (2000-2008 ). Особливе місце серед знаменитих його робіт займає колишній герб Києва - "Золота гілка каштана".

Герб столиці вирішили створити у 1965 році. Тоді Києву присвоїли звання "Місто - герой". У грудні 1966-го оголосили конкурс, в якому перемогла робота архітектора Флоріана Юр'єва і скульптора Бориса Довганя. Вони розмістили на двокольоровому щиті золоті серп і молот, нагородний знак "Золоту Зірку". На червоно-блакитному тлі знаходився напис "Київ". Срібний лук символізував древній герб міста, а золоте зображення квітучої гілки каштана мало стати символом розквіту міста. Герб затвердили 27 травня 1969 року.

Читайте також: