У Рівненській громаді стартували виїзні перевірки об'єктів, де реалізують проєкти з термомодернізації за співфінансування з міського бюджету. Першим об'єктом став один із наймасштабніших учасників програми «Енергодім Рівне» — ОСББ «Вербова, 37», де повністю завершили утеплення дев'ятиповерхового будинку.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив заступник міського голови Рівного Артем Ганущак.
Загальна вартість проєкту становить майже 39 млн грн, із яких:
- понад 24,4 млн грн – грант Фонду енергоефективності,
- понад 6,3 млн грн – підтримка з бюджету Рівненської міської територіальної громади,
- крім того ОСББ було здійснено компенсацію частини відсотків за кредитом.
«Це справжній приклад того, як міська та державна підтримка помножені на відповідальність співвласників працюють на спільну мету», – додав Артем Ганущак.
Після комплексної термомодернізації багатоповерхівка піднялася в рейтингу енергоефективності одразу на кілька сходинок — з низького класу F до високого класу C.
На практиці це дасть відчутну економію вже цього опалювального сезону:
- Менші рахунки за тепло (–36%): питоме енергоспоживання будинку впало зі 122 до 78 кВт·год/м² на рік. Це означає, що для обігріву одного квадратного метра житла тепер потрібно на третину менше енергії, що наочно відобразиться у платіжках.
- Ефективне споживання (–22,5%): витрати первинної енергії (з урахуванням видобутку палива, транспортування та виробництва тепла) скоротилися з 249 до 193 кВт·год/м². Будинок став значно менше залежним від загальних коливань цін на енергоносії.
- Екологічність (–22,4%): викиди парникових газів в атмосферу зменшилися з 49 до 38 кг CO₂/м² на рік через суттєве зменшення спалювання палива для обігріву.
Під час інспекції представники міської влади поспілкувалися з головою та мешканцями ОСББ, щоб переконатися в якості робіт. Окрім термомодернізації, на об'єкті звернули увагу і на стан навколишнього простору.
«Спілкування з головою та мешканцями ОСББ ще раз підтверджує, енергоефективність — це не лише про технічні показники. Це про реальну економію сімейного бюджету, комфорт у квартирах, меншу залежність від цін на енергоносії та відповідальне ставлення до довкілля», – додав заступник міського голови Рівного.
У будинку зафіксували низку проблемних питань на прибудинковій території. Усі аварійні ділянки планують ліквідувати найближчим часом.
Попереду в комісії — перевірка ще кількох десятків житлових об'єктів Рівного.
«Саме заради таких результатів команда Рівненської міської ради й працює. Для нас важливо не просто реалізувати проєкт чи освоїти кошти. Важливо побачити результат, почути історії мешканців та переконатися на реальних прикладах, що підтримка громади працює та змінює життя рівнян на краще», – зауважив Артем Ганущак.