Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному запрацював ще один центр вакцинації (ВІДЕО)

Аби пришвидшити темпи вакцинації, на Рівненщині відкривають додаткові центри, в яких можна отримати щеплення. Цими вихідними в обласному центрі вже   запрацював такий,  в стінах драмтеатру. Щеплення отримати могли  усі бажаючі незалежно від місця проживання.  Михайло Присяжнюк теж зробив укол імунізації. Він і продовжить.

Ще один центр вакцинації від коронавірусної інфекції відкрили в стінах Рівненського  обласного драмтеатру. Вихідного дня, починаючи з 9 ранку, усі охочі могли щепитися , ставши у живу чергу чи попередньо записавшись на імунізацію у свого сімейного лікаря.  Центр вакцинації навмисне  розпочав роботу саме у цьому місці через зручність локаційну.  Та такі центри не варто ототожнювати з пунктами вакцинації, яких на Рівненщині працює більше сотні.

"Їх 122 по цілій області і вони покликані забезпечити, максимально проникнути в глибинку, в село, наблизити послугу до пацієнта. Центри вакцинації, вони спрямовані на то, що у місцях масового перебування людей, в більших містах, створювати місце, де можна піти і зручно зчепитися," - каже Олена Гандзюк, начальниця управління медичної допомоги департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я РОДА.

Аби отримати щеплення не обов’язково бути мешканцем Рівного, для вакцинації  місце реєстрації чи фактичного проживання немає жодного значення.  Відкриття ще одного центру – наслідок надходження в Україну нових партій вакцин. Та попри це, кількість щеплених від ковід-19 росте  вкрай повільно. Спеціалісти пояснюють це і антивакцинаційною кампанією,  і недостатньою кількістю препаратів на старті  вакцинації.

"В цілому в Україні, двічі щеплених взагалі трішки більше 3 відсотків, один раз щеплених – треба подивитися. Це звичайно не той відсоток, який потрібен для захисту людей від Ковід-19. Ми повинні досягти більше 40, 50, в ідеалі 70 відсотків," - продовжує Олена Гандзюк.

Власне, вирішив  вакцинуватися і я. Весь процес займає не більше 10 хвилин: 2-3 хвилини , аби заповнити бланк згоди, ще стільки ж на консультацію із лікарем. Медики цікавляться наявністю хронічних захворювань, алергічних реакцій та  радять не контактувати з водою в першу добу після ін’єкції.  Після вакцинації лікарі радять  посидіти близько 15-30 хвилин у стані спокою.  

Це вже п’ятий центр вакцинації  на Рівненщині, кількість місць, де можна отримати щеплення збільшують, аби пришвидшити темпи вакцинації. Зараз у Рівному отримати щеплення можна однією із трьох вакцин на вибір. Це Коронавак, Модерна та Пфайзер. А от індійський препарат Астразенека уже недоступний для першого щеплення. Індія припинили експорт вакцини через загострення із Ковід-19.

У  центрі вакцинації передбачили різні ситуації, тому тут готові і до можливих алергічних реакцій у щойно щеплених, і до раптового приступу поганого самопочуття.

"На випадок реакції на щеплення, якщо у людини відбулася реакція або розвинувся анафілактичний шок, це медикаменти на першу медичну невідкладну допомогу. В нас тут є все, буквально все," - каже Наталія Міхненко, медична сестра. 

У Рівному, окрім драмтеатру, такий центр працює в обласному діагностичному. Є подібні центри вакцинації  також у Вараші, Дубно, та Сарнах.

"Вакцинувалася Пфайзером, так як планую і хотіла б подорожувати закордон і щоб не виникало ніяких ускладнень в подальшому. З лікарями консультувалася, зі знайомими які щеплювалися так само  і всі побоювання розвіялися," - каже Ольга, рівнянка.

Працюватимуть  рівненські  центри вакцинації  щоденно з 9 до 17 години. Також в найближчих планах медичних працівників  є  можливість відкриття  ще одного такого закладу, ймовірно,  він запрацює на території одного із ТРЦ.

Читайте також: