Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному вже розпочали занурюватися в ополонку (ФОТО)

Сьогодні, 19 січня, традиційно чимало українців занурюються у крижану воду. Перед цим відбувається обряд освячення, а рятувальники стежать за безпекою охочих пірнути в ополонку.

Журналісти ITV media group вже побували на Басівкутському озері, де чимало людей розпочали день із занурення у крижану воду. Чимало з них не чекали офіційного освячення, який запланований на 12.00.

Окрім того, були охочі створити власну ополонку для занурення, та їх зупинили рятувальники.

Поміж тим, у ПЦУ пояснили, що традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення. Жодного церковного припису в Українській Церкві для звершення занурення у зимову воду немає і ніколи не було.

Священники звершують Чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоби в ній купатися, а саму воду освячують зовсім не «іони срібла» хреста, який у неї занурюють. І якщо під час звершення водосвяття використовують, скажімо, хрест дерев’яний, то вода все одно силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею

А щодо «змивання» гріхів, то нагадаємо: занурення в ополонку не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися з допомогою Божою і через Таїнства Церкви.

Більше згодом на нашому сайті.

Натисніть на фото для збільшення.

Читайте також: