Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному вогнеборці скаржаться на неправильну парковку та бар'єри біля багатоповерхівок (ВІДЕО)

Додаткові перешкоди. Вогнеборці скаржаться на неправильну парковку та бар'єри, які встановлюють мешканці біля багатоповерхівок. Це все заважає доїхати до місця надзвичайної ситуації. Сьогодні рятувальники разом з поліцією, чиновниками і представниками громадськості спільно шукали вирішення проблеми. Про що говорили, бачили наші кореспонденти.

Десяти хвилин достатньо для того, щоб квартира згоріла повністю, — кажуть рятувальники. Разом із тим, бетонні перешкоди, металеві стовпчики, шлагбауми, паркувальні бар’єри, встановлені біля багатоповерхівок, неналежне паркування автомобілів, перешкоджає пожежним машинам доїхати до місць надзвичайних ситуацій. А час в таких ситуаціях йде не на хвилини, а часто й на секунди.

«Так 19 числа був випадок по вулиці Коновальця 10. Була пожежа. Біля 8 будинку по Коновальця встановили транспортний засіб. Наша спецтехніка не могла доїхати. Хлопці взяли вогнегасники і ліквідували. Добре, шо це загоряння було незначне, там електропроводка загорілася, впринципі підручними засобами вдалося ліквідувати», - Олександр Ребров начальник пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Рівненській області

Зі слів поліцейських, все це відбувається тому, що жителі багатоповерхівок самовільно облаштовують перешкоди. А також через безвідповідальне ставлення водіїв до паркування. Це створює проблеми при екстрених ситуаціях. Вирішити цю проблему могла б муніципальна варта та евакуатор.

«Правопорядок має бути не через присутність поліцейського. А отут у водія. І повинні бути створені такі умови в місті, які дозволять притягнути до відповідальності водія, який порушив ці правила. Тут ми вже будемо говорити і будемо сподіватися, шо департамент муніципальної варти запрацює якнайшвидше, шо в них зявиться евакуатор. Бо насправді це найбільш дієвий метод», - Андрій Ліснічук заступник начальника управління патрульної поліції в Рівненській області

Тим часом заступник голови ради голів ОСББ Анаталой Овчинніков стверджує, що питання не можна звужувати до відповідальності мешканців і покарання водіїв, а треба вирішувати комплексно. Каже, в місті недостатньо парковок і водіям залиишити автівку просто ніде.

«В нас є вибір? У нас муніципальні чи приватні стоянки? От я живу на Північному. Це біля АТБ одна, в якому нема місць. Це Волинської дивізії. Все», - Анатолій Овчинніков заступник голови ради голів ОСББ міста Рівне

А от начальник управління транспорту і звязку Іван Фурлет говорить, що зараз у місті зареєстровано близько 80 тисяч автомобілів. І парковки для усіх створити нереально.

«Площа одного паркомісця — це 12 з половиною квадратних метрів. Один квадратний метр — це біля тисячі гривень для того, щоб облаштувати благоустрій. Давайте перемножимо 80 тисяч автомобілів на 12,5 квадратних метрів і на більше 1000 грн за один квадратний метр благоустрою. Ми зрозуміємо, що для того, щоб облаштувати виключно для того, щоб десь автромобіль припаркувався, нам потрібно близько 1 мільярда гривень. Що по суті є половиною всього бюджету міста», - Іван Фурлет начальник управління транспорту і зв’язку

За словами чиновника, необхідно прийняти правила паркування і встановити відповідну плату. І тоді зявляться інвестори, які вкладуть гроші в паркінги. Під час оперативних виїздів рятувальники уже виявили перешкоди у проїздах за 20 адресами. Повний перелік цих адрес дивіться на нашому сайті itvmg.com.

Читайте також: