ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

У Рівному відкрилася унікальна виставка авторських ляльок

Фото ілюстративне

Відсьогодні у Рівненському обласному краєзнавчому музеї розпочала роботу експозиція авторських ляльок. Її унікальність в тому, що експонати присвячені дружинам та донькам князів Руси-України Х – ХІІІ ст.ст., а також жінкам княжих родів Гольшанських та Острозьких (ХVІ ст.)

Про це повідомили у Рівненській обласній раді.

В експозиції можна буде побачити образи княгині Ольги, доньок Ярослава Мудрого: королеви Франції - Анни, королеви Угорщини – Анастасії, королеви Норвегії  - Єлизавети, а також Гальшки Острозької та легендарної сестри засновників Києва – Либідь.

Загалом на виставці «Княгині та князівни» представлені майже 70 авторських ляльок від 30 майстринь з різних куточків України. А також українських мисткинь, які проживають у Норвегії та Німеччині.

Ляльки виконані не як історичні копії, а як стилізовані образи, засновані на власних дослідженнях. В роботах використана традиційна техніка вузлової текстильної ляльки, одягнуті експонати в шати візантійських царівен, княгинь Руси-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

Ознайомитися з виставкою «Княгині та князівни» в обласному краєзнавчому музеї можна буде упродовж місяця.

Читайте також: