Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля» (ВІДЕО)

"Я проти насильства!". Відсьогодні по усьому світу стартує акція "16 днів проти насильства". Саме до цього дня 25 листопада презентували фотовиставку щоб привернути увагу до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми. Далі у матеріалі Олесі Мороз.

Учасниця фотоконкурсу "Я проти насильства!" Ірина бере участь у конкурсі, бо каже про таку глобальну проблему не можна мовчати. Зараз дівчина працює над науковою роботою присвяченою саме темі насильства. Говорить, у роль входити було зовсім не важко.

Формат ми обирали всі разом, нам організатор оголошував які є різні ролі. Ну, як сказати, цю роль я вибрала, тому що я дуже борюся за ці права жінок і оце насильство проти жінок особливо в 21 столітті це дуже жахливо. Це дуже жахлива ситуація і про неї треба говорити, - Ірина Стріла учасниця фотовиставки "Я проти насильства!"

Метою даного проєкту є привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми. На виставці представлено 10 реальних життєвих історій. Імена героїв змінені та вигадані, аби вберегти справжніх потерпілих.

Можливо, трохи жорстокі, але правдиві знімки показують те, що трапляється в нас в Україні і на Рівненщині. Вони говорять про те що відбувається у нас на Рівненщині. Що відбуваються зґвалтування, про те що батьки принижують своїх батьків економічно відбираючи у них гроші. Про те, що в парі хлопець і дівчина, або в сім'ї де чоловік і жінка можуть відбутися реальні фізичні побої і закінчитись це може реанімацією. Тобто, це ті речі які варто зупинити, - Людмила Стасюк голова ГО "ЛІТЕКО"

Моделями які створювали образи потерпілих стали активні студенти Рівненщини, діти та громадські діячі. Із усіма ними протягом двох днів працював фотограф.

Проходили дві зйомки. В нас була візажист, було дві візажистки які робили синці, подряпини. Ну складності була в деяких моделей, що вони просто не могли ввійти в роль, вони не могли проявити цієї агресії, тому ми деяких моделей замінювали. Просто міняли їх місцями для інших сцен, - Анна Марія Далі фотограф

Загалом у світі відомі чотири основні види насильства: психологічне, фізичне, сексуальне та економічне насилля. Саме про ці види і розповідали організатори фотовиставки. Проте, не фотовиставкою єдиною.

Це не лише фотовиставка яку ви зараз можете бачити. Це і семінар на наступному тижні, також події на площі завтра, також приурочені протидії насильства, - Софія Гудовсек громадська діячка ГО "ЛІТЕКО"

Фотовиставка експонуватиме протягом 16 днів. Адже щороку із 25 листопада по 10 грудня діє Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства".

Читайте також: