Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному рятуватимуть вікові дерева (ВІДЕО)

Цьому дереву у Рівному майже сто років. Унікальний цей віковічний вяз тим, що має багато стовбурів.


Експерт, коли приїхав і побачив, сказав: я такого дерева ще не бачив в Україні, - каже Оксана Майборода.

Потрібно йому зняти сухі гілки. Це дуже високе дерево і потрібно дуже правильно і професійно з цим працювати. Потім правильно полікувати ті зрізи, які робляться. І подивитись по самому дереву, якщо є дуплистість, то теж її залікувати, - розповідає пані Оксана.

Є у Рівному і липа, якій майже дві сотні років. Росте вона в самому центрі міста - на перехресті вулиць 16 липня та Драгоманова. І це вікове дерево теж потерпає.

 Оксана Майборода каже, у Рівному багаторічних дерев лишилося зовсім мало – десь сім десятків. А в сучасних містах через зміну кліматичних умов, загазованість виростити таке дерево практично неможливо. А тому, каже, нині важливо зберегти ці зелені насадження, які є. А для цього за ними потрібний дороговартісний та кваліфікований догляд. Оскільки, екоактивісти не в змозі це зробити самотужки почали шукати підтримки. Зацікавився проектом голова ГО «Рівне Разом» Віктор Шакирзян.

Ми ще на початку травня місяця проявляли таку ініціативу – озеленення міста рівного. І саме ця ініціатива спонукає нас брати і опікуватися цими деревами, яким більше 100 років, - розповідає Віктор Шакирзян.

Віктор Шакирзян каже, зелених насаджень у Рівному і так не багато, а унікальних багаторічних дерев тим більше. А тому важливо нині зробити все, аби ці дерева зберегти, як історичну цінність. Тому вони планують запросити спеціалістів, які займуться лікуванням цих дерев та приведенням їх до належного стану.

Читайте також: