Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному розробляють нову програму патріотичного виховання школярів (ВІДЕО)

Патріотичне виховання молоді вивести на новий рівень хочуть у Рівному. Відповідну програму спільно розробляють «Будинок ветеранів», громадська організація та міське управління освіти. До патріотичного виховання максимально хочуть залучити учнів. Які саме нововведення планують запровадити, знають наші кореспонденти.

Учні рівненських шкіл відтепер регулярно спілкуватимуться з ветеранами та рівненськими волонтерами. Це буде частиною нового спільного проекту міського управління освіти та комунального закладу Будинок ветеранів.  В такий спосіб у рівненській міській раді хочуть зробити уроки військово-патріотичної підготовки пізнавальними і практичними. 

«Ми хочемо спільно зробити цей проект для того, щоб знали все-таки наших героїв і розповідали про них саме в школах. Діти мають знати своїх героїв, мають чітко розуміти, що таке війна. Будем намагатись це робити й надалі, розписали повністю програму. Тим більше, 16 вересня ми плануємо поїздку в Міністерство саме для того, щоб безпосередньо вивчити всі програми, які на сьогодні існують в державі і привезти їх в Рівне,» - каже секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Програму військово-патріотичних уроків у будинку ветеранів хочуть зробити цікавою. Зокрема, обіцяє директор комунального закладу, дітей активно знайомитимуть з відеоматеріалами про військові дії. Також для них готують низку цікавих зустрічей з колишніми і теперішніми військовими. 

«Зараз ми підбираємо фільмотеку, реальні зйомки, документальні зйомки, режисерів, фільми короткометражні. Психолог опрацює їх, щоб це було розбите по віковим категоріям. Тобто якій віковій категорії можна показати той чи певний фільм або матеріал, щоб йому не нашкодити. Також плануємо робити раз в місяць такі телемости з Києвом, наприклад, якийсь герой України відомий, також онлайн спілкування у формі питання-відповідь з нашими учнями,» - каже керівниця Будинку ветеранів Вікторія Шинкаренко.

За словами заступника начальника управління освіти, для учнів, яким викладають предмет «Захист України», будуть влаштовувати екскурсії до військових частин. Планують показати і рівненський полігон. 

«Крім того ми досягнули домовленості і про те, що учні-старшокласники зможуть виїжджати на полігон для того, щоб там здобути так само відповідні військові навики, постріляти зі зброї дозволеної згідно наших домовленостей,» - каже заступник начальника міського управління освіти Василь Харковець.

Ініціатори програми переконані, патріотичне виховання молоді має базуватись на принципах мужності і сміливості, а таких прикладів  серед українських військових чимало.

Читайте також: