Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному презентували фільм про мистецький перформанс у парку Шевченка (ВІДЕО)

У Рівному презентували фільм про мистецьку акцію у парку Шевченка. Мова про перформанс із Дюймовочкою. Рівненська художниця провела у водограї два дні, так вона намагалася привернути увагу до його стану. Що каже сама авторка та інші учасники мистецької акції - далі у сюжеті.

"Я прокинусь тоді коли фонтан буде наповнено". У Рівному презентували фільм про мистецький перформанс рівненської художниці Дар'ї Пугачової. Влітку мисткиня організувала акцію, аби привернути увагу до стану водограїв у парку Шевченка. За задумом художниця у ролі казкової Дюймовочки спить у фонтані, символізуючи те, що і сам фонтан спить.

Ми зібрали 21 резидента з Рівного і інших міст України, які працювали спільно з науковцями Водного університету і створювали арт-роботи на екологічну тематику безпосередньо, яка піднімала проблеми екології Рівненщини, - Олена Тинник, виконавча директорка ГО "Платформа взаємодії "Простір"

Під час перформансу активісти, що працювали поруч, провели опитування. 300 анкет, які заповнювали самі рівняни, це свідчення того, що доля фонтану у Рівному турбує багатьох. Про мистецьку акцію створили фільм. Його знімали під час перформансу. Режисеркою стала авторка документальних фільмів із столиці Жанна Бабаєва.

Мені подобається, що воно, як це сказати, не є дуже зручним, воно викликає різні емоції у людей, не зовсім позитивні, тому що, як можна бачити з фільму, там є персонажі і негативно відносяться до цього, це дуже класно, тому що в Україні живуть різні люди, з різними думками, і це є нормально, - Жанна Бабаєва, режисерка

Протягом усієї акції рівненську художницю підтримували батьки. Мама мисткині розповідає, інколи люди не розуміли, що відбувається. Так один із присутніх, навіть хотів винести Дюймовочку з водограю.

Це чудова ідея, я коли ще була маленькою дівчинкою, я гуляла біля цього фонтанчику і мої враження, вони були такі дуже позитивні, дуже гарні, тому ця ідея мені сподобалася, повернути Дюймовочку хоча б в сучасній формі, якось по іншому, для дітей, та навіть і для дорослих, це дуже крута ідея, - Марина Пугачова, мати художниці

Сама авторка мистецької акції впевнена - перформанс вдався.

Я насправді створюю умови для людей, щоб вони могли проявити себе і я була таким об'єктом, з яким можна взаємодіяти, але в цілому перформанс був направлений на те, щоб кожен міг спуститися у фонтан і відчути себе творцем. Хто такий творець - це людина, яка створює свою власну реальність, і насправді люди, які прийняли участь у перформансі, вони створили цю реальність, я просто спала, а те, як змінився фонтан, можна побачити у фільмі, він був повністю розмальований, дійсно наповнений різними емоціями, - Дар'я Пугачова, авторка проекту

Анкети, які зібрали активісти, з проханням відновити фонтан передадуть представникам влади. Також зареєстрували відповідну петицію, за яку можна проголосувати на сайті міської ради.

Читайте також: