Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному представили цифровий сервіс для регулювання паркувань (ВІДЕО)

Є-парковка. Цифровий сервіс для регулювання паркувань створили шестеро рівненських студентів. Молоді люди проаналізували міжнародний досвід впровадження сервісу паркування, трафік і проблемні зони на автошляхах нашого міста. 

Команда студентів 2-4 курсів місцевих закладів освіти придумала, як якісно організувати паркомісця. Відповідний проект вони презентували сьогодні у Майстерні міста. Розробили систему паркування як для відкритих, так і для закритих парковок. Ця система допоможе містянам зручно паркуватися, у них зникне проблема хаотичного паркування. буде відповідно мобільний додаток. Для міста це наповнення міського бюджету в першу чергу , шляхом впорядкування відкритих парковок 02:03 А для власників закритих парковок це прибуткова система.

 

Місто на одному кілометрі дороги, ми розглядали варіат паркування на Соборній. За рік це більше трьох мільйонів надходжень. Звичайно це без урахування витрат на впровадження самої системи, проте навіть якщо це не 3 млн, то це половина точно для надходження в міський бюджет і це лише один кілометр дороги, а у нас парковок дуже багато і вони можуть приносити дійсно хороший прибуток для нашого міста для того, щоб вирішити побутові проблеми, які виникають у нашому місті, - Кірей Софія, студентка національного університету водного господарства і природокористування.

Складові парковки, мобільний додаток, паркомат, розумні камери, система обробки даних, паркувальнк, бек-офіс. На прикладі вулиці Соборної проаналізували – парковка на 35 паркомісць – це 525 гривень за годину, 126 тис в місяць. Користувачі можуть безконтактно платити, знайти найближчу парковку, наявність вільних місць. 15 хвилин можуть стояти безкоштовно, камери фіксуватимуть, за дотриманням слідкуватиме паркувальник. Працювали над проектом 6 місяців. Поки що презентували бізнес-проект для закритих парковок, згодом зроблять і для відкритих.

Коли автомобіль заїжджає на зоні паркування, його зустрічають знак, звичайно і розумна камера, вона фіксуватиме те, що автомобіль заїхав на парковку, також фіксуватиме номер . При оплаті водій знову ж таки вказує свій номер і цим підтверджує те, що він оплатив цю парковку. Паркувальник він в будь-якому разі підходитиме і фотографуватиме автомобіль , якщо нам зустрінуться такі паркувальники , які там будуть казати, що вони там не стояли, якщо виникатимуть якісь такі питання, то ми зможемо йому показати, що ось, вас зафіксувала камера і вас зафіксував паркувальник і ви не можете не заплатити за цю парковку, відповідно йому буде виписаний штраф, - Кірей Софія, студентка національного університету водного господарства і природокористування.

Слідкуватиме паркувальник. Проектом уже зацікавилася муніципальна варта. Кажуть - Продукт дуже цікавий, перспективний, сучасний. Великі надії.

Вносить дуже великі надії в те, що буде в нашому місті як мінімум жити і паркуватися і існувати краще. Мені до керівництва міста буде з чим прийти і буде їм що розказати. Подальша співпраця і подальші наші фідбеки з боку системи самоврядування міста однозначно будуть і я думаю, що ми побудуємо нормальний хороший, класний паркувальний простір в Рівному і всі будуть задоволені і місто в першу чергу.

Поки команда шукає інвестиції для реалізації ідеї. А поки що у місті є єдина безкоштовна парковка на 16 липня. араз в місті як таких на місцях саме загального користування, тобто на вулицях платного паркування, як такого немає , тобто є окремо спеціально відведені майданчики. З попереднього рішення, тобто практично незмінне приблизно по 15 вулицях 30 зон для платного паркування. Це загалом десь близько 500 паркувальних місць, тобто це перший крок, який має здійснити місто. Ну і зрозуміло, що після запуску платного паркування , організації всіх процесів, ця площа буде відповідно збільшуватись.

З парковками поки ситуація практично незмінна. Люди на жаль продовжують купувати пересідати на приватний транспорт, необхідність організації паркувань і організація як платного в місті не зникла. На жаль через воєнний стан відтермінувалося зокрема фінансування розробки проектів саме відведення місць для платного паркування.

Затягнулося питання погодження в державних органах регуляторного акту щодо впровадження платного паркування, тому місто поки в очікуванні погодження відповідними службами і сподіватимемось швидкого закінчення конфлікту, щоб було достатньо ресурсів для розробки або втілення уже розроблених проектів щодо відведення платного паркування. Тобто майдачники практично всі ті самі є, муніципальна варта зараз проходить наскільки мені відомо навчання, має певне якесь обладнання, тобто сподіваюсь, що невдовзі почне як мінімум штрафувати водії.

Коли це станеться, поки не відомо.
 

Читайте також: