Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному планують утепляти садочки за кошти приватних компаній. Яким чином? (ВІДЕО)

Утеплення садочків, електронний інструмент для взаємодії рівнян і влади та відеокамери замість охоронців у школах. Про це сьогодні говорили місцеві обранці протягом депутатського дня у стінах Рівнеради. 

Депутатський день у стінах Рівнеради. Міські обранці сьогодні оцінювали перспективи та можливі шляхи розвитку Рівного. Першим, депутати вивчали питання енергоефективності в дошкільних закладах міста. Презентована програма передбачає утеплення садочків за кошти приватної структури.

Енергозберігаюча компанія, яка виявилася переможцем, починає проводити заходи, вкладаючи туди свої кошти, досягає якогось рівня і замовник, за рахунок зекономлених коштів починає оплачувати за ці заходи, - Андрій Мельник представник групи компаній "ЕСКО ЮА"

Як це працює. Приватна компанія проводить енергоаудит освітнього закладу, здійснює весь комплекс заходів із енергоефективності - утеплення, заміну вікон та дверей, встановлення чи модернізацію системи опалення. Всі роботи виконуються за кошти підрядника, тобто місто не витрачає жодної гривні. Результат - зекономлені кошти на енергоносіях. Ці гроші і підуть на оплату послуг енергосервісної компанії та виплачуватимуться протягом 7-12 років, залежно від умов контракту.

Ми закладаємо свої прибутки у вартість договору, ми несемо ризики певні, ми закладаємо туди інфляцію і прибутки, на цьому і заробляємо, - Андрій Мельник представник групи компаній "ЕСКО ЮА"

Такі проекти реалізували у Вараській та Дубенській громадах. Ініціативу оцінили у владних кабінетах Рівного. Та попри те, що це доволі зручний механізм, який не передбачає використання бюджетних коштів, з масовою його реалізацією ніхто поспішати не буде. Тай тендер на такі роботи не оголошували.

Там тридцять один заклад, який вони оглядали, робили енергоаудит, я думаю, що ми можемо деякі вибрати і показати, наскільки воно економить, зробити деякі в цьому році і на прикладі уже інших років, показати, наскільки ми можемо заощаджувати місто коштів, - Віктор Шакирзян секретар Рівнеради

З початку 2022 року, в міській раді зайнялися цифровою трансформацією. Перед депутатами звітується Євгеній Іванішин, який і курує це напрямок. Окрім реалізованих проектів, обранцям презентують новий інструмент взаємодії громадськості із владою.

Громадянин чи на смартфоні чи на планшеті, чи на комп'ютері, може відмітити проблемну якусь ділянку чи яму, непрацюючий світлофор, незаконно встановлену споруду і до вирішення цього питання підключиться міськвиконком і його фахівці, - Євгеній Іванішин заступник міського голови Рівного

Повноцінно, така система запрацює за декілька тижнів. Схожа працює у Вінниці. Основне завдання інструменту - пришвидшити реакцію на проблеми в місті. Тепер жодних письмових заяв від громадян та очікування в чергах. Повідомлення про порушення благоустрою, аварійну ділянку чи іншу комунальну проблему відразу потраплятиме до відповідального фахівця міської ради. На завершення, депутатам презентували систему комплексної безпеки у навчальних закладах без залучення коштів міського бюджету. Завдяки встановленню сигналізації та відеоспостереження у школах і садочках, планувалося заощадити кошти, що йдуть на заробітну платню охоронцям освітніх установ. Та до такої ініціативи міські обранці поставилися скептично. 

Читайте також: