Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному люди з синдромом Дауна готували штрудель та бургери (ВІДЕО)

Білосніжні шапочки. Випрасувані кітелі. У Рівному люди з синдромом Дауна вперше в житті пробують себе у ролі кухарів. Готуватимуть вони популярні серед молоді страви – яблучний штрудель та бургер. Проводять майстер-клас для них професіонали із Гільдії кухарів Рівненщини.

Кухарі-новачки у білесенькій формі приступили до своїх робочих поверхонь. Допомагають їм у приготуванні страв студенти. Організувала такий незвичний майстер-клас для людей із синдромом Дауна громадська організація «Рівне Разом».

Нам допомагає училище ресторанного сервісу та торгівлі рівненський та фінансової підтримки рівне разом, тому що ми провести майстер-клас так не можемо, каже голова «Гільдії кухарів Рівненщини» Олександр Медведь.

Пан Анатолій скалку в руках тримає вперше. Каже, вдома не готує. І виявляється це не так вже і просто.

- Як розкачується тісто?

- Трохи тяжко. Бо перший раз.

 -Але ви справляєтесь?

- Стараюсь.

Вперше у своєму житті яблучний штрудель пече і Ірина. Вдома мамі готувати допомагає, але трохи інші страви. Коли ж штруделі спеклися і зробилися бургери, учасників майстер-класу відзначили грамотами. Потому помічники урочисто винесли страви, які власноруч приготували учасники майстер-класу. Батьки кажуть, вражені результатом старань своїх чад.

Було б непогано якби такий майстер-клас хоча б раз в місяць проводилось. Тому що нашим дітям треба спілкування. Вони хочуть бути корисними. Відчувати себе корисними для суспільства. Вони якісь навики отримують, - каже мама учасниці майстер-класу Олена Антонюк.

Організатори кажуть, хотіли провести такий майстер-клас, аби звернути увагу на дітей з синдром Дауна. Адже вони такі ж самі, як і інші. І хочуть жити повноцінним життям. Волонтери ГО «Рівне Разом» кажуть, і надалі підтримуватимуть цих людей, будуть намагатися зробити їхнє життя цікавішим.

Читайте також: