Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному конфліктують власники і ОСББ через квартиру з пліснявою (ВІДЕО)

Запліснявіла байдужість чи непорозуміння? У Рівному через грибок, заіржавілі труби й антисанітарію у власному помешканні вже більше 10 років не може проживати сім'я. Кажуть, що все через стояк, який ніяк не можуть полагодити. Керівники ОСББ наголошують: стан квартири погіршується, бо тут ніхто не живе. Чому так сталося з'ясовували наші журналісти.

Умови, в яких неможливо жити. Поточені грибком стіни, цвіль, пліснява - все це у невеличкій кімнаті в малосімейці на вулиці Фабричній, 24. Господарі помешкання скаржаться, що їх ніхто не чує. Володимир Лащук каже, що із проблемою, зверталися до голови ОСББ "Агава" Анатолія Овчиннікова та його заступниці Ольги Свідзінської.

Подавали заяви для обстеження квартири, тому що топлять зверху. Стояки із квартири зверху, і можливо ще й туалет там топить. Стояки замінили, але це все триває із 2006 року. Ми із заявою знову повернулися. Вона заяву не прийняла, до дружини сказала, що хочете робіть, але ми заяви не будемо приймати. Робіть ремонт за свій рахунок. На якій основі? Стояки, холодна і гаряча вода, каналізація, все знаходиться по ремонту в ОСББ, - Володимир Лащук, мешканець

Натомість Ольга Свідзінська розповідає, що квартира пустує 10 років. За цей час стояки повністю запустили, через що затопило підвал та сходи. Господарів шукали всіма силами, зрештою викликали поліцію і ДСНС, щоб отримати доступ до квартири та все перекрити. Щось відремонтували, але лише частину. Заступниця голови ОСББ додає, сім'я має великий борг, адже кошти нізащо не сплачували.

Зробили за наш рахунок ОСББ, за 3 тисячі, де внесли у квартплату, стояки холодну і гарячу воду. Але потрібно робити каналізацію, "полотєнчик". Нехай вони якось вирішують. Не давалися вони говорити, не давалися абсолютно нічого. Їм нічого не потрібно, борги ростуть і по сьогоднішній день, - Ольга Свідзінська, заступниця голови ОСББ "Агава"

Проте господарка квартири розповідає зовсім інше. Мовляв, з проблемою зверталися, проте їх ніхто не чув, заяви не приймали й навіть погрожували.

Так, як нас топлять, що ми не можемо добитися ніякого толку у цьому будинку. Я просто хочу добитися справедливості, щоб нас не обманювала. Що казала, що ми не хочемо відкрити двері. Ми хоч сьогодні відкриємо двері й завтра, тільки приходьте і робіть свою роботу. І ще, хочу додати, на якій основі пані Свідзінська погрожує забрати квартиру у моєї дочки в якої дитина інвалід першої групи на інсуліні цукрового діабету, - Ірина Лащук, господарка

Голова ОСББ "Агава" Анатолій Овчинніков наголошує: через те, що господарі не мешкають у квартирі, за житлом не доглядають, створюють неможливі умови проживання сусідам.

Якщо людина не дивиться за своїм приватним житлом в ОСББ не буде. У ОСББ які гроші? Гроші сусідів. Сусіди не хочуть платити за утримання їхньої квартири. Якщо вони не хочуть доглядати свою квартиру. Згідно з законодавством стояк має ремонтувати ОСББ, якщо людина платить. А якщо людина..., ми ж маємо брати з людей, а сусіди за свій рахунок не хочуть, якщо вони не хочуть за свій рахунок заплатити за ОСББ, якщо це більш як 10 тисяч борг, я рахую це питання держави. Таких людей потрібно виселяти, - Анатолій Овчінніков, голова ОСББ "Агава"

Конфлікт поміж жильцями та ОСББ залишається відкритим та не з'ясованим. Проте Анатолій Овчинніков каже, що якщо ситуація не вирішиться, то подаватимуть до суду.

Читайте також: