Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівненській обласній бібліотеці відбувся вечір-елегія на честь Олени Теліги (ВІДЕО)

 115 років тому, 21 липня 1906 року народилася Олена Теліга, українська поетка, публіцистка, літературна критикиня, діячка ОУН. В Рівненській обласній бібліотеці  відбувся вечір-елегія на її честь. Деталі у сюжеті.

Маловідомі факти з життя поетеси, її творчий доробок та громадянська позиція, - про це і не тільки йшла мова на творчому вечорі «Коротке життя довжиною у вічність», який зорганізували літературознавці, письменники  у стінах Рівненської обласної бібліотеки. Лекторкою заходу стала Лілія Овдійчук , доцент кафедри української мови та літератури Міжнародного економіко-гуманітарного університету. За її словами, письменниця була непересічною та яскравою особистістю з міцним характером та незламним духом

- Олена Теліга особистість неординарна. Це людина, яка гармонійна у всьому. Вона була жіночною зі своєрідним кодексом честі. І сама дотримувалася і спонукала його дотримуватись іншим. В колі петербурзької інтелігенції вона стала своєю. І весь її шлях до українства був не простим і симптоматичним», - говорить доцент кафедри української мови та літератури МЕГУ Лілія Овдійчук. 

Дослідниця зазначає, що Теліга перебувала в Рівному, і це місто їй дуже сподобалось.  У 1941  Олена Теліга  вона співпрацює  із місцевою  газетою «Волинь», яку видавав Степан Скрипник (майбутній патріарх Мстислав), а редагував прозаїк Улас Самчук.

«Олена Теліга прямувала до Києва разом із Уласом Самчуком і зупинилася в Рівному на три тижні. Наше місто стало для неї «тихою пристанню». Тут вона відпочивала і друкувала свої вірші», - додає Лілія Овдійчук. 

- Я сьогодні почула прекрасну розповідь про цю жінку, світлу особистість. Привабливу та європейську жінку, яка за кордоном почала писати свої поезії. Ці поезії були високого рівня, - каже відвідувачка заходу. 

 Після завершення заходу гості творчого вечора розпочали дискусію. Тема стосувалася питання зацікавлення молодшого покоління історичними постатями, зокрема,  Оленою Телігою.

- Молодь зараз важко відірвати від гаджетів, тому, я думаю, це варто влаштувати у фейсбуці чи іншій соціальній мережі. Придумати марафон чи якийсь поетичний марафон, де поширювати поетичні уривки з поезії Олени Теліги. Можливо це більше зацікавить молодь», - зазначає Лілія Овдійчук. 

Наша знімальна група вирушила на одну з вулиць Рівного, яку названу на честь Олени Теліги та  поцікавитися, а що відомо рівнянам про письменницю, патріотку, розстріляну у Бабиному Яру.

Читайте також: