Radio
Online
Повiдомити новину

У пошуках старости для Тучинського "ареалу" (ВІДЕО)

Староста з народу. У Гощанській громаді шукають старосту для найбільшого округу. Попередня написала заяву на звільнення, каже через психологічний тиск. Втім не може піти доки не буде настуника. Шукати претендентів голова громади приїхав у Тучин, але зустріч із жителями завершилася криками. 

Якесь чмо буде мені розказувати.

Таку характеристику від виконуючої обов'язки старости громади отримала жителька села Тучин, пані Ірина. Наприкінці зустрічі із головою Гощанської громади між жінками виникла словесна перепалка.

Аби розібратися у причинах конфлікту, відмотуємо все назад. Голова Гощанської громади Микола Панчук приїхав на зустріч із жителями Тучинського старостинського округу. Серед головних питань - обрання нової старости. Раніше нею була Альона Вахер, втім наприкіні грудня минулого року вона написала заяву на звільнення. Доки не знайдуть заміну - жінка зилишається в.о. старости. Причин звільнення є кілька, каже пані Альона, втім основна - люди.

Є й психологічний тиск на мене, як на людину, яка має взагалі-то сім'ю. Так? Я приходжу додому, я нервуюся - ні за що. Я не повинна нервувати, я допомагаю людям, я свій ресурс використовую для того, щоб людям допомогти. Працювати мені не складно, мені складно коли люди нападають на мене без причин, - в.о. старости Тучинського старостинського округу Гощанської громади Альона Вахер.

Альона Вахер на посаді старости з 2020 року. До створення громади вона була інспектором з благоустрою Гощанської селищної ради. Опісля голова Микола Панчук довірив їй керувати Тучинським старостинським округом. В нього входить 11 сіл і він є найбільшим в межах Гощанської громади. Після такого призначення голову звинуватилм в тому, що він не порадився із людьми. Микола Панчук два роки по тому вирішив виправитися.

Я сказав наступне, вибачаюся, я не спитав. Тому зараз, щоб цих помилок не робити, я запитую у вас. Виберіть людину Ви. помилки я стараюся свої виправляти і більше не повторювати, - голова Гощанської громади Микола Панчук.

До виборів старости ми ще повернемося. Чим же ж не вгодила жителям Тучинського округу Альона Вахер. Головним критиком в.о. старости виступає Ірина Грімова.

За два роки змін абсолютно ніяких в кращу сторону - лише погіршення ситуації. Причина в голові ТГ, в старості, - жителька села Тучин Ірина Грімова.

Серед основних претензій - відсутність ремонту доріг, школи, дитсадка, незбереження творчих колективів будинку культури. А також відсутність будь-яких спроб щось покращити. Відповідаючи на критику в.о. старости каже, люди не до кінця розуміють її повноваження і можливості. Відтак вимагають нереальних речей.

Люди, які про це говорять, ніколи не працювали в органах місцевого самоврядування. Це дуже важливо. Люди не знають, як воно має бути, вони не знають нічого. Коли ти не можеш і в тебе немає повноважень і ти знаєш, що дорога ця на балансі одної структури, дургої. Ти пишеш звернення, що будь ласка, прошу Вас. Вони тобі або відписують, або навіть не відписують. І ти не можеш нічого тут зробити, - в.о. старости Тучинського старостинського округу Гощанської громади Альона Вахер.

Звинуватили в.о. старости і у відсутності звіту перед громадою. Через це і виникла суперечка наприкінці зустрічі.

Звіти мої є у голови. На сайті. Якщо хтось до мене приходить, я готова надати свій звіт. Якщо хочуть, щоб зібралися, я готова зібратися і відповісти за кожне, що я робила. Я покажу скільки я писала листів, клопотань, доповідних записок. Скільки я людям видавала довідок, скільки актів.Скільком людям я надала допомогу від Червоного хреста, від благодійних організацій, - в.о. старости Тучинського старостинського округу Гощанської громади Альона Вахер.

Тепер повертаємося до виборів старости Тучинського округу. Наразі є одна кандидатура і вона не із села Тучин. Голова громади встановив дедлайн до 13 лютого. Саме доти чекатимуть на бажаючих. Далі вибори. Спершу співбесіда із комісією, далі голосування у селах, що входять в старостинський округ і наприкінці затвердження вибраної кандидатури на сесії депутатами. Останній пункт найбільше насторожує активістів.

Ви мені дуже гарно в телефонному режимі натякнули на те, що навіть якщо мене обере громада, то не факт, що за мене проголосують депутати. У нас була з вами така розмова? Я просто хочу, щоб люди чули і розуміли як буде насправді. А ви розкажіть де знаходиться ваш чоловік зараз? Мій чоловік зараз в Казахстані. А бізнес у нас був у Москві, - жителька села Тучин Ірина Грімова.

Причиною ситуація, що склалася голова Гощанської громади називає втрату комунікації між керівництвом громади, старостою та жителями населених пунктів Тучинського округу. Запевняє нас у тому, що палки в колеса народному кандидату ставити не буде.

Мені дуже важливо, щоб спершу думка людей, а по-друге, щоб депутати цю думку почули. А я маю її підписати, підтримати і далі працювати, - голова Гощанської громади Микола Панчук.

В.о. старости з свого боку має пораду для наступниці.

Це має бути серйозна людина, яка має вагу в цьому саме ареалі, - в.о. старости Тучинського старостинського округу Гощанської громади Альона Вахер.

Старості пропонують початкову зарплату до 12-ти тисяч гривень із подальшим збільшенням до 20 тисяч. Хто наважиться дізнаємося після 13 лютого. Для виборів достатньо й одного кандидата.

Читайте також: