Radio
Online
Повiдомити новину

У післявоєнній відбудові Рівного візьме участь Ірландія, - Шмигаль

У швейцарському місті Лугано 4 липня стартувала дводенна Міжнародна конференція з питань відновлення України. Під час засідання представили проект, який складається із трьох етапів відбудови української землі. 

Відкрив конференцію Президент України Володимир Зеленський. Він закликав усі цивілізовані країни долучитись до національного плану відбудови України, що згодом матиме історичне свідчення, хто допомагав нашій державі.

"Ще навесні ми пропонували нашим партнерам приєднатися до проєкту відбудови України. Вже тоді було зрозуміло, що це буде найбільший проєкт нашого часу: економічний, технологічний, національний і, головне, світоглядний. І я вдячний країнам, які сприйняли позитивно наші пропозиції - взяти шефство над регіонами, містами або галузями, які постраждали від війни. Крім всього іншого, це дозволить створити мільйони нових зв'язків у демократичному світі, в Єропі, між нашими країнами. Кожне місто, кожна громада, кожна галузь, яка буде відбудована, матиме історичне свідчення про те, хто в цьому допомагав", - сказав Президент.

Серед ключових принципів у проєкті відбудови України Президент назвав максимальну безпеку, максимальну технологічність, максимальне дотримання екологічних стандартів, максимальне застосування зелених технологій, максимальну спрямованість на інтереси громад і максимальну прозорість при плануванні та використанні коштів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час концференції зазначив, що мова йде не тільки про виділення коштів на зруйновані школи чи дороги. Більш значним буде досвід та розуміння наших партнерів щодо побудови якісного нового середовища.

План відновлення України, за словами Дениса Шмигаля, буде складатись з трьох ключових етапів.

 1. Відновлення тут і зараз критичних для життя людей об’єктів.
 2. Fast recovery, тобто відновлення після завершення бойових дій шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла.
 3. Довгострокова трансформація.

Крім того, прем’єр-міністр визначив три основи для відновлення України — люди, економіка та інфраструктура.

Відбудову здійснюватимуть у два підходи. Перший — регіональний, тобто коли партнери беруть відповідальність за конкретний регіон або населений пункт. Наприклад, Латвія допоможе відбудувати Бучу, а Швейцарія — Одеську область. Другий підхід — параметричний. Це стосується програми енергоефективності.

Денис Шмигаль стверджує, що план відновлення України оцінюється в 750 мільярдів доларів, які мають бути отримані з конфіскованих активів РФ.

"Ми вважаємо, що ключовим джерелом відновлення мають бути конфісковані активи Росії та російських олігархів", - зауважив Шмигаль.

Серед інших джерел відбудови можуть бути гранти й пільгові кредити міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів, інвестиції приватного сектору, позабюджетні внески приватних осіб і корпорацій та кошти державного бюджету України.

За відбудову України візьмуться такі країни:

 • Ірландія – Рівне
 • Німеччина – Чернігів
 • Канада – Суми
 • США и Турція – Харків
 • Чехія, Фінляндія та Швеція – Луганськ
 • Бельгія – Миколаїв
 • Швеція та Нідерланди – Херсон
 • Швейцарія – Одеса
 • Норвегія – Кропивницький
 • Австрія – Запорожжя
 • Польща та Італія - Донецьк

 

Читайте також: