ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

У пам`ять про сина: мама полеглого Героя з Рівного придбала авто для перевезення загиблих захисників (ВІДЕО)

У пам'ять про сина. який загинув на війні. Ольга Юзвюк, мама полеглого захисника Констянтина Юзвюка з Рівного, зібрала кошти та придбала рефрижератор для перевезення полеглих захисників "На Щиті". Нагадаємо, Констянтин Юзвюк був активним зооактивістом та волонтером. У 2023 році пішов добровольцем у військо та служив у 117 окремій механізованій бригаді. 16 липня 2024 року Костя отримав поранення під час бойових дій на Запорізькому напрямку та, на жаль, життя 23-річного захисника обірвалося - він помер від отриманих травм у лікарні.

Ось так із супроводом та маячками на авто з символічним написом «На щиті» повертаються додому ті, хто віддав своє життя за незалежність України. І саме цей автомобіль придбала мама загиблого захисника з Рівного Костянтина Юзвюка Ольга. Вона вирішила зібрати кошти та купити цей рефрижератор в память про свого сина.

Думала спочатку на дрони, але запропонували зібрати на рефрижератор "На Щиті", тому що це буде довше нагадувати про Костю, тому що це потрібна ініціатива. Дуже хочеться, щоб, якщо вже і загинув Герой, то, щоб його рідні і близькі забрали його чим швидше і встигли з ним попрощатися, - мама загиблого Героя Ольга Юзвюк.

На авто нанесли позивний Кості "Стамбул". А на дверях - портрет. Мама Кості не стримує емоцій.

Мама Кості додає: придбанням цього рефрижератора вона продовжує місію свого сина. Адже він постійно волонтерив та допомагав усім.

"Це постійний біль. І з однієї сторони, і з іншої сторони я розумію, що це продовження роботи, продовження того, чим він жив. З другої сторони, це з якоїсь сторони і ненависна машина, тому що все-таки вона везтиме загиблих", - мама загиблого Героя Ольга Юзвюк.

Пані Ольга розповідає: потрібну суму для купівлі авто вдалося зібрати швидко. Долучалися усі охочі. Разом з тим, за ці кошти вдалося ще й придбати додаткову техніку для Захисників.

"Зібралося дуже швидко, в нас попереду були ярмарки, попереду ще були певні події, які мали би теж допомогти для донатів. За ці кошти були ще придбані тепловізійні приціли, РЕБи, тобто все пішло, те що залишилося після кінцевої ціни, воно також пішло на армію", - мама загиблого Героя Ольга Юзвюк.

Пані Надія - водійка гуманітарної місії "На Щиті". Саме вона з колегою везла маму Кості у лікарню в Запоріжжя, де перебував Костя після важкого поранення.

Тоді ми ще мали дуже великі надії на те, що все ж таки він лишиться живим. Сталося, як сталося, і ми повертали назад маму. Важка була дорога. Нам приходилося декілька разів зупинятися, тому що всім треба було і заспокоїтися, і трохи покричати, і трохи поплакати, - водійка гуманітарної місії "На щиті" Надія.

Надія везла і тіло Кості на кремацію у Київ, бо така була остання воля загиблого.

Коли Костя помер в лікарні, виконуючи всі його прохання, повезли в Київ на кремацію, і знов таки, можливо, так і мало бути, що саме я поїхала водієм. Знов таки, ми з цією Іринкою моєю дуже хорошою, доброю подругою, можна сказати, і колегою, помічницею, ми везли Костю на кремацію, - водійка гуманітарної місії "На щиті" Надія.

Рефрежиратор з Польщі допомогла привезти теж Надія. Розповідає: саме в той час була у Польщі. Додає: робота над облаштуванням автомобіля була тривалою. Втім допомагало багато людей. І от це авто вперше везе загиблих захисників додому.

Багато людей чого зробили: замінили, відреставрували, світло покращили, колеса піділеїли, щось підмазали, докупили, - водійка гуманітарної місії "На щиті" Надія.

Авто з позивним "Cтамбул" буде виконувати свою місію на дальніх напрямках - а саме на Сході. А ми ж пам'ятатимемо подвиг Костянтина Юзвюка та усіх загиблих захисників, які віддали своє життя за Україну, адже люди живуть доти, доки про них пам'ятають.

Читайте також: