Акція "Параліч за 46.50". Днями в інфопросторі з'явилось повідомлення про те, що на територію України завезли печиво з небезпечними для організму людини компонентами. Після його споживання перші симптоми можуть з'явитись лише за 1-2 тижні. Серед страшних наслідків - оніміння та навіть параліч. Наші журналісти виявили, що отруйний товар продається в одному з магазинів міста.
Параліч зі знижкою. Днями в мережі з'явилась інформація про те, що до України привезли печиво з небезпечними для вживання компонентами. Як виявилось, крекери румунського виробника містять в собі хімічну речовину акриламід, який викликає оніміння або навіть параліч. З власних джерел нам стало відомо, що цей загрозливий товар з'явився на полицях і одного із магазинів Рівного. Ми одразу вирушили на вказане місце, аби перевірити цю інформацію. Те, що ми побачили на прилавках супермаркету, нас шокувало. Печиво, що паралізує тут і справді продають та ще й зі знижкою. Не задумуючись про те, що на полиці лежить отрута, продавці без задніх думок пробивають товар.
Скільки небезпечного печива магазин встиг продати до того, як ми його виявили - невідомо. Одразу після покупки, ми звернулись до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та попросили виїхати на місце, аби ті вилучили небезпечний товар. Там із відповіддю не забарились.
Представники Держпродспоживслужби приїхали у магазин та підтвердили нашу здогадку про те, що тут торгують отрутою. Водночас у супермаркеті на це розводять руками. Виправдовуються: і не підозрювали про те, що печиво може бути небезпечним, бо не перевіряли постачальника і вважали його надійним.
Після перевірки всіх партій крекерів виявилось, що небезпечними для вживання є лише ті, що виготовлені 28 грудня 2022-го та термін придатності яких закінчиться 18 вересня 2023-го року. Керівництво магазину пообіцяло, що цю партію обов'язково повернуть постачальнику.
Завдяки нашій швидкій реакції та оперативній роботі держпродспоживслужби весь отруйний товар було вилучено із полиць цього магазину. Однак варто зазначити: таких небезпечних пакунків у місті може бути безліч. Відтак, просимо вас бути уважними і у випадку виявлення цього печива негайно телефонувати у Держпродспоживслужбу за номером, який ви бачите на екрані. Якщо ж таки ви встигли скуштувати це печиво одразу звертайтесь до медичних закладів, оскільки перші симптоми можуть з'явитись лише через тиждень після споживання. Серед них посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок. Важливо! Контакт акриламіду із очима спричиняє ураження кон’юнктиви, пошкодження рогівки ока, а вдихання пари або пилу може призвести до серйозного ураження нервової системи.