Radio
Online
Повiдомити новину

У Луцьку від COVID-19 померла породілля з Рівненщини

Сьогодні, 30 червня, у Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг. Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, начальник обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області. Основні меседжі брифінгу:

 • Породілля з Млинівщини, яка померла від коронавірусу самостійно звернулася до Луцького перинатального центру. Вагітна була із підтвердженим діагнозом COVID-19. Сьогодні направлено запит до Волинської обласної клінічної лікарні та управління охорони здоров’я Волинської ОДА для отримання детальної інформації стосовно перебігу захворювання у даної пацієнтки.
 • Заповненість ліжкомісць COVID-19 пацієнтами у медзакладах області перебуває на постійному контролі Рівненської ОДА. На сьогодні зайнятість ліжкового фонду перепрофільованих відділеннях складає 29%, інфекційних -79 %, відділеннях інтенсивної терапії – 38%. Ведеться постійний моніторинг питання маршруту пацієнта щодо недопущення переповнення ліжкомісць у лікарняних закладах.
 • Наразі на Рівненщині до лікування хворих із COVID-19 задіяно 6 закладів першої хвилі - Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ, а також Дубенський пологовий будинок. У разі виникнення необхідності область буде переходити до надання медичної допомоги у закладах другої хвилі. Для другої хвилі боротьби з коронавірусом підготували ще 11 госпітальних баз: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші. Завдання обласної влади недопустити масового поступлення хворих, запобігти поширенню та раціонально використовувати ліжковий фонд з метою уникнення перенавантаження лікарень.
 • У Рівненській дитячій обласній лікарні в кількох працівників виявлено COVID -19. Наразі там ситуація стабільна, вогнище локалізовано, медична допомога надається в стандартному режимі. Контактні особи перебувають на самоізоляції.
 • Рішенням обласної комісії ТЕБ та НС від 26 червня 2020 року надано дозвіл на відновлення залізничних пасажирських перевезень, з дотриманням карантинних заходів, та в межах 50 відсотків кількості місць, передбаченої технічною характеристикою. Відсьогодні, у ранковий та вечірній час, курсують потяги сполученням: «Рівне – Львів – Рівне», «Рівне – Красне – Рівне», «Здолбунів – Сарни – Здолбунів», «Сарни – Рафалівка, Рафалівка – Ковель».
 • Також з 4 липня буде відновлено сполучення «Рівне - Миколаїв». Нагадаємо, здійснює перевезення потяг за маршрутом «Ковель – Київ». На станціях і під час проїзду потяга дотримання карантинних обмежень контролюють працівники Нацполіції.
 • За інформацією обласного управління інфраструктури та промисловості, а також перевізників, відновлені пасажирські перевезення є не прибутковими. Але перевізники їх виконують у звичайному робочому режимі.
 • Згідно інформації обласного лабораторного центру, перший випадок COVID-19 серед працівників торгової мережі «Епіцентр» у Рівному зафіксовано 15 травня. На сьогодні є 4 працівники з ПЛР підтвердженим діагнозом. Заклад працює у звичному режимі. Поширення інфекції локалізовано.
 • На території області не дозволено послаблювати карантинні обмеження, оскільки динаміка захворюваності на Рівненщині висока.
 • Відомі випадки порушення карантинних вимог. Зокрема, у с. Хрінники Демидівського району запрацювали пляжі, бази відпочинку, торгові точки. Відповідні служби та правоохоронні органи провели роз’яснювальні та адміністративні дії. Головам райдержадміністрації доручено постійно слідкувати за дотримання рішень обласної комісії з питань ТЕБ та НС та відповідно реагувати на порушення в районах.
 • Вараській спеціалізованій медико-санітарній частині №3 потрібно укласти угоду з НСЗУ. Після цього вона буде фінансуватися відповідно до 2 етапу медичної реформи.
 • За останні три доби кількість нових захворювань зменшується. У разі зменшення у наступні дні кількості хворих, відбудеться терміново засідання обласної комісії ТЕБ та НС та, відповідно до адаптивного карантину, відновлюватиметься робота тих закладів, які ще не працюють.

Читайте також: