Radio
Online
Повiдомити новину

У Костополі запроваджують електронний квиток (ВІДЕО)

Доки одні думають, інші роблять. У Костополі впроваджують електронний квиток. Наразі можливість безготівкової оплати є у всіх міських автобусах і люди поступово звикають до нововведення. Втім аби остаточно відмовитися від готівкової оплати, потрібно ще близько трьох місяців.

Електронний квиток у Костополі. Доки для Рівного це уже як восьмий рік нездійсненна мрія, тут робиться усе максимально просто. Для цього потрібна банківська картка, валідатор уже є, зчитуємо і їдемо, - журналіст Вадим Мороз.

Можливість безготівкової оплати у костопільських міських автобусах з'явилася наприкінці минулого року. Водій Роман розповідає, що протягом дня у такий спосіб в нього розраховується близько 20-ти людей.

Хтось зняв з банкомата тисячу гривень. Це ж мені треба скільки решти давати?! А так людина відразу просканувала і це зручно. Люди, до речі, говорили так - чого це, наприклад, в області немає, щоб карткою оплатити, а тут у районному центрі стоять такі штуки, - водій міського автобуса Роман Вдовиченко.

Доки костопільчани звикають, паралельно є можливість розрахуватися готівкою. Тим не менш, жителі поступово освоюють нові технології.

Все? Нічого собі.

Дуже зручно, комфортно. Інколи немає із собою готіви, так як я з дитиною, то важко зняти, до терміналу не дійти, то карткою це супер зручно. І плюс ще, що не треба чекати, наприклад, решту. Так як я з дитинкою, то я зайшла просто приклала і пішла далі, - костопільчанка Катерина.

Головні труднощі, зазаначає начальник управління інфраструктури, виникли із пільговими категоріями, які по закону мають право їздити в громадському транспорті безкоштовно. Для них громада за власні кошти, а це 800 тисяч гривень, закупить пластикові картки. Далі їх роздадуть жителям громади.

Після того, як вони будуть персоніфіковані, видані кожному громадянину, який має право на пільговий проїзд, ми тоді завершимо процес видачі пільгових карток. Тоді громадянин, віддповідно до рішення виконавчого комітету і постанови Кабміну зможе скористатися на місяць 11 разів безкоштовного проїзду. Ми залюбки дали б більшу кількість, проте держава не передбачає компенсації за пільговий проїзд, - начальник управління інфраструктури Дмитро Гаврилюк.

Заступник міського голови каже, від задуму до реалізації пройшло пів року. Втім поки що, про остаточне запровадження електронного квитка говорити ще зарано, адже не вдалося викорінити старий спосіб оплати. Пронозує, на це може знадобиться близько трьох місяців. За цей час мають встигнути й роздати пластикові картки для пільговиків. У підсумку буде три форми оплати.

Розрахуватися можна буде банківською карткою безконтактною, насамперед, не звичайною, що прводити, а саме безконтактною. Можна додатком через телефон і карткою, яку нам запрограмує компанія, яка виграла тендер «City Card», - заступник міського голови Костополя Юрій Кузнюк.

Фірма «City Card» для муніципального транспорту Костополя встановила валідатори для безготівкового розрахунку, GPS-систему та камери відеоспостереження. За це все громада не заплатила жодної копійки. Вигода компанії - 8% від оплати за проїзд одним пасажиром. Електронний квиток також дозволить громаді швидше реагувати на проблеми.

Ми бачимо скільки скористалися послугами на кожному маршруті, на яких зупинках і в якій кількості сідали пасажири. Де які маршрути ми повинні підсилити, де, можливо змінити графіки. Ця система дає досить велику кількість даних. Лише потріно з ними працювати, - начальник управління інфраструктури Дмитро Гаврилюк.

Костопільська громада стала першою, яка у Рівненській області запроваджує електронний квиток. Після остаточного переходу на безготівкову оплату введуть і контроль за пасажирами. Водій зможе відслідковувати проплати, а також контролери, котрі час від часу перевірятимуть людей. Втім у профільному управлінні також розраховують і на чесність жителів.

Читайте також: