Radio
Online
Повiдомити новину

У фотоконкурсі пам`яток культури обрали найкраще фото Рівненської області

Переможцем номінації "Найкраща фотографія Рівненської області 2021" в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки" стала панорама церкви святого Георгія у селі Пляшева. Автор фото – Сергій Зисько.

Про це повідомили у Рівненській ОДА.

"Дуже вдале композиційне рішення представлення пам’ятки, майстерне залучення у кадр інших елементів садово-паркового мистецтва та гарно вибране освітлення", — оцінила світлину журі, фотограф та мандрівниця Наталія Шестакова. 

Георгіївський собор — головний храм чоловічого монастиря та центральна споруда духовно-меморіального комплексу на Козацьких Могилах — розташований у самому центрі острова Журавлиха на штучно насипаному підвищенні. Збудовано собор у 1910—1914 роках. Храм дерев’яний, трьохкупольний, зрубний.

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроєктах. Конкурс проходить щорічно у понад 50 країнах світу.

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

У списку пам’яток Рівненщини 2109 об’єктів, з них мають свої фото у Вікісховищі — 771 пам’ятки (36%). У 2021 на конкурс надійшло 469 фото 82 пам’яток (із них світлини 5 завантажені вперше) від 19 авторів. Усього за час проведення конкурсу у цій номінації змагалися 215 учасників.

Нагадаємо, Надслучанська Швейцарія: показали старовинні фото відомого парку на Рівненщині.

 

Читайте також: