Radio
Online
Повiдомити новину

Це не теракт, це - перформанс, - луцький терорист Кривош рік потому заявив, що не хотів нікого вбивати

Дубенчанин Максим Кривош, який рік тому захопив у центрі Луцька автобус із заручниками, тепер заявляє, що не планував нікого убивати. 

Про це він розповів кореспонденту УНІАН

- Хочу розчарувати тих, хто любить бойовики з кров'ю - кров у мої плани не входила. Пролилася б кров поліцейського, заручника, вона б дискредитувала ідею того, що я робив. Якби я зрозумів, що ситуація виходить з-під контролю, перформанс був би припинений. Це не теракт, це - перформанс, - сказав Кривош. 

Він також додав, що вів вогонь у бік поліцейських у "попереджувальних" цілях. а також зателефонував на лінію 102 та попросив, що, не було "провокацій" та щоб в радіусі 30 метрів не було поліцейських та людей. 

У суді допитують серед постраждалих сім поліцейських, які слізно розповідають, як я намагався їх убити. Найтяжча стаття у мене - замах на життя поліцейського. Але всім зрозуміло, що у мене протягом дня було багато можливостей вбити поліцейського, починаючи від генерала Коваля, який був переговірником, й закінчуючи патрульними, - каже Кривош. 

Нагадаємо, Максим Кривош, або як він представився Максим "Плохой" 21 липня 2020 року захопив автобус у Луцьку із 13 заручниками утримував їх понад 12 годин. При собі він мав зброю та вибухівку. Під час утримування заручників неодноразово лунали постріли, в тому числі у бік поліцейських. На щастя, ніхто не постраждав. 

Кривош висунув вимогу, щоб усі судді та олігархи визнали себе "терористами у законі". Від президента Володимира Зеленського вимагав записати відеозвернення із закликом дивитись фільм "Земляни". 

Після того як президент виконав вимогу терориста, той вдіпустив заручників та здався поліції. 

Проти Кривоша відкрили справу за чотирма статтями - вчинення теракту, захоплення заручників, незаконне поводження зі зброєю, посягання на життя правоохоронців.

У листопаді 2020 року Максима Кривоша на два місяці помістили у психіатричну лікарню для комплексного обстеження. Після чого психіатрична експертиза визнала його осудним. 

Згідно з інкримінованими статтями йому загрожує довічне ув'янення. 

У лютому 2021 року СБУ завершила досудове розслідування та направила справу Кривоша до суду, його обвинувачують за сімома статтями КК України. 

Читайте також: