Radio
Online
Повiдомити новину

"Таємничі підземелля Рівного" планують відкрити вже цієї осені (ВІДЕО)

Проєкт "Таємничих підземель Рівного" - на завершальному етапі. Начальник управління культури та туризму Тарас Максименко показав готову залу "Таємничих підземель Рівного". Автентичні стіни з нішами – зберегли, тепер залишається завершити інші ремонтні роботи.

Підлога – це буде бита цегла, тут буде ще трішечки допрацьовано, але тоді, коли позбудемося всієї вологи, нам треба, щоб було повністю сухо, - каже начальник управління культури та туризму, Тарас Максименко.
Проєкт «Таємничих підземель» матиме дві унікальні реконструйовані зали. Окрім розміщених експозицій, усередині можна буде ще й пограти у квест-гру. Її розробляла київська компанія.
Це компанія, яка знаходиться в "UNIT.city", у містечку айтішніків, у Києві, дуже крута компанія. Ми вже провели три фокус групи, ми провели краш-тести цієї гри на живих людях, - каже Тарас Максименко.
Завершити реконструкцію планували до середини червня, утім попри запроваджений карантин ремонтні роботи відтермінували до 30 серпня.
Ми звернулися з проханням продовжити нам проект до серпня, нам його єврокомісія продовжила, я не знаю, чи ми встигнемо до 11 серпня, тому що у нас контрольна дата стоїть 30 серпня, тому, можливо, ми ще на місяць продовжимо проект, але це поки що у планах, - стверджує Тарас Максименко. 
Початкова вартість проєкту «Таємничих підземель», яку виділила Європейська комісія, становила 443 тисячі євро. Проте, аби втілити задумане – цих коштів не достатньо.
Є в управлінні певна економія по заходам, які не відбулися, ми просили кошти з заходів перекинути нам на будівництво, тому що об’єктивно, ми витратили тільки на курсі – 2.4 млн грн, це - різниця курсів, - каже начальник управління культури та туризму, Тарас Максименко.
Над реконструкцією підземель працювала команда київських спеціялістів. Під час про ведення робіт, вдалося відшукати кілька цікавих знахідок:
Фрагмент вікна, який вдалося знайти, він горів, вікно згоріло, залишилася одна сторона, ми вже його законсервували, це теж буде експонат, також знайшли від дверей, ручки, такого плану, - каже реставратор київської компанії «Відродження», Євгеній Заблоцький.
Зараз творці проєкту узгоджують вартість входу та квест-гри у «Таємничих підземеллях»  з рівненськими економістами, а здати в експлуатацію планують вже у вересні цього року.

Читайте також: