Radio
Online
Повiдомити новину

Такого ви ще не знали: особливості української традиційної хустки (ВІДЕО)

"Хустка для жінки - як рамка у картині: робить її вигляд ще прекраснішим". Сьогодні в Україні неофіційно святкують День традиційної хустки - головного убору, що супроводжував жінок протягом всього життя.

Оберіг, елемент українського фольклору та колись невід'ємна частина одягу кожної жінки. Вони навіть давали хустку для чоловіків як знак згоди на сватаннях та перев'язували ними, проводжаючи на війну. Саме цей головний убір супроводжував українців від народження і до останнього дня. Щорічно 7 грудня є неофіційним Днем української хустки.

Якщо говорити про заміжніх жінок, то це був обов'язковий головний убір заміжньої жінки. намітка і хустка. ну ми сьогодні говоримо про хустки, так? намітка дещо древніший головний убір, - етнографиня Алла Українець

Саме намітками у давнину кожна заміжня українка покривала голову. Це кількаметрове полотно, яке іноді було оздоблене вишивкою чи мереживом. Проте донині не збереглось великої кількості інформації про те, як правильно їх пов'язували: їх витіснила тенденція на носіння хусток у 19-20 столітті.

Перші хустки, які я знайшла як згадки з нашої території, - це 17 століття. Де згадуються білі хустки, вишиті чорними шовковими нитками, - етнографиня Алла Українець

Спершу просто пов'язували домоткане полотно, потім почали оздоблювати вишивкою - переважно різноманітними геометричними візерунками. А з розвитком промисловості почали набирати попиту і фабричні: більш знайомі для нас і нині, з зображенням квітів. І тим не менш, кожна з них є традиційним елементом вбрання українок.

Способів пов'язання та візерунків є безліч: у цьому проявлялась креативність людини. Крім цього, це залежало не лише від регіону чи соціального статусу, а й від пори року і того, елементом святкового чи повсякденного вбрання сьогодні стане хустка. Та все ж можна було з'ясувати за головним убором, чи жінка перед вами заміжня.

Харків'янка Ірина Сідельова сьогодні вперше провела день хустки тематично. На додаток дізналась більше про традиції Рівненщини. Розповідає:це було як повернення до дитинства.

Нині мода на носіння хусток повертається. Дівчата та жінки у соціальних мережах часто показують варіанти поєднання традиційних елементів одягу з сучасним вбранням. Відтак, це ще раз доводить те, що наша культура може трансформуватися відповідно нових тенденцій, але остаточно не зникне ніколи.

Читайте також: