ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

Сусіди наводили артилерію на наш будинок: історія переселенця з Маріуполя, який проживає в Рівному (ВІДЕО)

Раніше працював столярем на Азовсталі, а тепер займається улюбленою справою у Рівному. Після того, як у будинок чоловіка чотири рази влучили ворожі снаряди, вирішив тікати на безпечну територію. На це в нього пішов цілий тиждень, а шлях видався важким та небезпечним. 

Оце бачите- побито все ... двері

На кадрах, які показує Олександр Сергієнко, видно його будинок та столярні майстерні в Маріуполі. Вірніше те, що з них зробила армія росії. Чоловік розповідає, що по його помешканню били прицільно, адже знали, що він допомагав українським захисникам. Припускає, що про це окупантам розповіли його ж сусіди.

Ми не могли залишитися в Маріуполі, бо там знали що я займався волонтерством, там таке. І от сусіди наводили артилерію на наш будинок от зараз. В нашу хату прилітало 4 рази. І як оце 4 раз прилетіло, ми зрозуміли шо стріляють чисто по нам. У мене ще там був самовар дров'яний, ми получається шо там хліб, затоплю самовара. І оце ж так уявіть, оцьому предателю що нас здав, я йому зранку носив чай в термосі, - переселенець з Маріуполя Олександр Сергієнко

Зрозумівши, що залишатися у власній домівці вкрай небезпечно, разом із дружиною вирішили втікати. Спершу кілька днів переховувались в одній із Маріупольських лікарень. А вже 24 березня почали пішки виходити з міста, озираючись джовкола - постійно бачили тіла загиблих маріупольців, зруйновані мости, та будівлі. Сам шлях нагадував вихід із ворожого оточення, довкола постійно лунали постріли з градів та мінометів.

Ми з дружиною пройшли близько 30 кілометрів. Я там спілкувався із нашими військовими і того вже знав куди там і як там треба іти. Дійшли до в нас там така зупинка стан 3600 і по нам вроді як починають стріляти, ну ми впали там все таке. Вона лежить я піднявся ... щоб вийти по камишам, - переселенець з Маріуполя Олександр Сергієнко

Спершу вони дійшли до Мангуша, потім доїхали до Юр'ївки, яка знаходиться за 20 кілометрів. При цьому заплатили таксисту 100 доларів. Звідти з чималими труднощами на евакуаційному автобусі доїхали до Бердянська. Пробувши там кілька днів, вирушили до Львова, а вже потім - приїхали у Рівне, де почали будувати нове життя.

А тут нас вже чекала рідня, всі на машині на слідуючий день ми вже поробили справки, все все все і почали шукати роботу. Ми щас заробляємо гроші! Ви ж тут уявіть, що ми приїхали сюди ну нічого нема. Ми ж ото приїхали в зимовому одязі. Допомогли родичі, а потім оце гуманітарки, таке, - переселенець з Маріуполя Олександр Сергієнко.

У Рівному, як і в рідному Маріуполі, Олександр Сергієнко займається улюбленою справою - столярством. Чотири місяці тому чоловік влаштувався у фірму "Голді" і нині виготовляє меблі для їхніх магазинів. Каже, що влаштуватися сюди йому допоміг багаторічний досвід роботи на "Азовсталі".

Я навіть сюда встроївся через "Азовсталь", я вам скажу. Що я прийшов тут на співбесіду там одного разу, а потім керівник тут такий Василь Петрович, я приніс документи, образованіє. Ми розговорилися, кажу працював на "Азовсталі". Він каже, все тебе зараховано, - переселенець з Маріуполя Олександр Сергієнко

Чоловік жартує: тепер заробляє кошти, аби повернутися до свого українського дому та відновити його. Окрім Олександра Сергієнка, роботу на цьому підприємстві знайшли ще 30 внутрішньо переміщених осіб. Усі вони пройшли нелегкий шлях і тепер поступово вибудовують нове життя.

Читайте також: